Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ostatnie dni głosowania

To ostatnie dni kiedy głosować można jeszcze w tegorocznej edycji konkursu ''Kobieta Oryginalna Śląska Cieszyńskiego'' Swoje głosy na stronie kobieta.ox.pl oddawać można do końca lutego!

Przypomnijmy, spośród wszystkich zgłoszonych kandydatek komisja konkursowa wybrała Złotą Piątkę (w kolejności alfabetycznej): Bożena Cholewa z Cieszyna, Łucja Dusek-Francuz z Jaworzynki, Agata Pasterny z Goleszowa, Eugenia Szafarczyk z Ochab, Bronisława Szlauer z Istebnej. To Złota Piątka konkursu „Kobieta Oryginalna Śląska Cieszyńskiego 2016”.


BOŻENA CHOLEWA z Cieszyna, 44 lata.
Jest dyrektorem Zespołu Szkół Technicznych im. płk. G. Langera w Cieszynie. Jest też nauczycielem geografii. Od lat związana z rajdami samochodowymi. Działała jako prezes Automobilklubu, jest także sędzią rajdowym – jedną z nielicznych kobiet w Polsce z takimi uprawnieniami.
Przeczytaj uzasadnienia

ŁUCJA DUSEK–FRANCUZ z Jaworzynki, 32 lata.
Góralka rodem z Jaworzynki, obecnie mieszkanka Cieszyna, etnolog z wykształcenia, folklorystka, projektantka i krawcowa, właścicielka firmy „Łucja Beskid Folk”.
Przeczytaj uzasadnienia

AGATA PASTERNY z Goleszowa, 32 lata.
Założycielka Szkoły Rodzenia Cud Narodzin, położna i wykładowczyni przygotowująca przyszłe mamy do porodu. Od lat zaangażowana w niesienie pomocy młodym kobietom i noworodkom.
Przeczytaj uzasadnienia

EUGENIA SZAFARCZYK z Ochab, 54 lata.
Sportsmenka, która w wieku 53 lat wróciła do aktywności fizycznej, mama trójki dzieci.
Przeczytaj uzasadnienia

BRONISŁAWA SZLAUER z Istebnej, 60 lat.
Lekarz medycyny, ordynator Oddziału Obserwacyjno–Zakaźnego Szpitala Śląskiego w Cieszynie, specjalista chorób zakaźnych. Rodzinnie związana jest z terenem Śląska Cieszyńskiego. Od zawsze zafascynowana chorobami zakaźnymi. Na bieżąco śledzi nowe metody diagnostyki i terapii chorób zakaźnych i wykorzystuje je w praktyce. Szczególnie interesuje się hepatologią i infekcjami „trudnymi” powodowanymi przez zarazki oporne i „atypowe”.
Przeczytaj uzasadnienia

 

Głosować na wybraną kandydatkę będzie można do końca lutego w serwisie: kobieta.ox.pl

red.

źródło: ox.pl
dodał: CR,NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: