Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ostatnia prosta A. Małysza

To już ostatni etap Rajdu Dakar. Rajdowcy znaleźli się na ostatniej prostej w walce o zwycięstwo. Adam Małysz ruszył na ostatni etap rajdu jako 15 z najlepszych kierowców.


Marzeniem Adama Małysza było, aby zakończyć Rajd Dakar w pierwszej dwudziestce. Dziś jako 15. kierowca wyruszył na ostatni etap rajdu. Dzisiaj kierowców końcowy etap La Serena - Santiago ze 128-kilometrowym odcinkiem specjalnym podzielonym na dwie części. Adam Małysz i Rafał Marton zajmują 15. miejsce w samochodowej stawce.

Na etapie do La Sereny uzyskali 24. czas i spadli w łącznych wynikach za Robby'ego Gordona, który wygrał dzień. Kierowca Hummera wyposażonego w 6-litrowy silnik, Gordon odrabia straty z czwartego etapu.

Przypomnijmy, że po wypadku Krzysztofa Hołowczyca Adam Małysz jest najlepszym polskim kierowcą tej konkurencji Rajdu Dakar. Adam startował jako piętnasty w stawce 93 kierowców. Początkowo forsowano wysokie wydmy na pustyni Atakama. Na CP1 załoga Toyoty uzyskała 23. czas, utrzymując to miejsce na CP2.

Małysz zostawił za sobą w wynikach Matthiasa Kahle. Na CP3 wjechał z 22. czasem, na kolejnym punkcie był 24. Od 246 kilometra oesu zarządzono neutralizację. Zawodnicy pokonali 61 km asfaltem docierając na drugą część odcinka. Z mety czekała ich jeszcze dojazdówka do La Sereny, 200-tysięcznej stolicy regionu Coquimbo. To ostatni dakarowy biwak przed metą rajdu w stolicy Chile.


KOD/mat. pras.
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: