Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

OSP Pruchna świętowała jubileusz

To było wielkie wydarzenie w sołectwie Pruchna w gminie Strumień. Wszyscy wraz z druhami OSP świętowali jubileusz 120 -lecia OSP. Nie zabrakło zaproszonych gości i bliskich strażaków. Jubileusz był także okazją do uhonorowania najbardziej zasłużonych.

 


Oficjalne obchody 120-lecia OSP Pruchna oraz Dnia Strażaka rozpoczęły się odegraniem Hymnu Państwowego. Gości przywitał Prezes OSP Pruchna dh Jarosław Górski.
Następnie przypomniano historię jednostki i osoby zaangażowane w jej rozwój. Pokolenia mieszkańców Pruchnej dbały o jak najlepsze wyposażenie jednostki. Członkowie od lat jednak dbali o bezpieczeństwo mieszkańców.

Podczas uroczystości strażakom zostały wręczone zostały odznaczenia:
?️ Medale za zasługi dla pożarnictwa nadane przez Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Województwa Śląskiego otrzymali: złoty medal – Adam Szewczyk, srebrny medal - Jarosław Górski, Łukasz Strządała, brązowy medal - Damian Borkowski, Andrzej Frolik, Henryk Siekierka.
?️
Z kolei Odznaczenie Strażak Wzorowy otrzymali: Karolina Frolik, Łukasz Żur, Ryszard Balcar.
?️
Ponadto Odznaki za wysługę lat nadane przez Prezydium Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Strumieniu otrzymali:
Otton Sajdok – 60lat służby
Marian Heczko – 50 lat służby
Edward Heczko – 50 lat służby
Jan Frolik – 50 lat służby
Zbigniew Szajter – 45 lat służby
Stanisław Borkowski – 35 lat służby
Damian Borkowski – 10 lat służby
Krzysztof Rauser - 10 lat służby


120 lat to spory fragment historii Polski i naszej Małej Ojczyzny. To działalność kilku pokoleń strażaków na których niezmiennie polegać mogła społeczność lokalna. Dziś przekazujemy podziękowania Wam, ale także symbolicznie Waszym poprzednikom i założycielom, którzy u progu XX wieku podjęli się tego wielkiego wyzwania w służbie innym. Dziękujemy za niezmienną wierność ideałom, dawanie poczucia bezpieczeństwa, twórcze współdziałanie, pasję przekazywaną z pokolenia na pokolenie – mówiła Anna Grygierek - Burmistrz Strumienia.

Głos zabrali także inni zaproszeni goście, przedstawiciele władz strażackich, samorządu oraz przedstawiciele zaproszonych instytucji i organizacji gratulując druhnom i druhom pięknego jubileuszu 120-lecia oraz dziękując za ich ofiarność i niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.

W uroczystościach jubileuszowych w Pruchnej wzięło udział wielu gości, w tym m.in.: Stanisław Szwed - Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, Małgorzata Pępek - Poseł na Sejm RP, Marcin Ślęk - Członek Zarządu Powiat Cieszyński, Komendant Powiatowy PSP w Cieszynie st. bryg. Damian Legierski i Prezes Miejsko-Gminnegio Oddziału OSP RP w Strumieniu Marek Omozik.
Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości na wszystkich uczestników strażackiego jubileuszu, czekał festyn przygotowany przez strażaków. 

 

KOD/mat.pras.

Zdjecia dzięki uprzejmości Gminy Strumień

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: