OSP: pełne ręce roboty

Na pewno w ciągu ostatnich kilkunastu godzin nie narzekali na brak zajęcia strażacy z jednostki OSP w Kończycach Małych. Jak informują na swoim profilu na Facebooku, odnotowali aż 4 interwencje, głównie powalone drzewa ale nie zabrakło też dachowania.

We wtorek,  12.12.2017 roku kończycka  jednostka została zaalarmowana przez SKKP Cieszyn do 4 zdarzeń. Pierwszy raz ratownicy w sile dwóch zastępów interweniowali  krótko po godzinie pierwszej w nocy na ulicy Świtezianki w Kończycach Małych,  gdzie usuwali  połamane konary zwisające nad jezdnią. Gdy uporali się z tym zadaniem o godzinie 5:41 przyszło wezwanie do wyjazdu wyjazd na ulicę Jodłową w tej samej miejscowości,  w celu usunięcia pięciu drzew tarasujących przejazd.  -  Alarm o godzinie 9:11 - dyspozycja dotyczyła wyjazdu do Zebrzydowic na ulicę Jesioniową lecz zastęp został zadysponowany na ulicę Korczaka w kierunku Pruchnej do dachowania samochodu, na miejscu działały również zastępy JRG Cieszyn GBA I SOp – opisuje zdarzenia na FB, druh Łukasz. 

Z kolei  o godz. 12:15, tym razem strażacy ochotnicy zostali zadysponowani  na ulicę Jagiellońską do pochylonych drzew nad jezdnią, przy tym zdarzeniu zastęp działał wraz z zastępem SD30 z JRG Cieszyn.

(red/ OSP Kończyce Małe)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-12-13 15:11:47
janusz s: Trochę lepszej pogody to już niektórzy małpiego rozumu dostają! Jak było ślisko to jakoś umieli jeździć.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją