Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Osiedle dla dzikich lokatorów

To będzie osiedle dla naprawdę dzikich lokatorów. W ubiegłym roku powstało osiedle dla jerzyków, w tym roku domki znajdą w Skoczowie inni opierzeni mieszkańcy.

Kolejne osiedle dla ptasich lokatorów buduje skoczowskie Centrum Edukacji Ekologicznej.

W tym roku Centrum Edukacji Ekologicznej zamierza stworzyć osiedle dla ptaków, które zamieszkują w dziuplach – są to m.in. sikory: bogatka, modraszka, czubatka, uboga, sosnówka, ale także inne mniejsze ptaki takie jak: wróbel, mazurek, pleszka, kowalik, krętogłów, dzięciołek, muchołówka żałobna czy muchołówka białoszyja.

Stworzenie kolejnych budek na terenie gminy Skoczów jest możliwe dzięki lokalnemu producentowi mebli firmie, który przekazał materiały potrzebne do budowy aż 200 sztuk budek lęgowych.

– Rozpoczynając kolejną budowę „osiedli” dla ptaków, zachęcamy do tego, by tworzyć miejsca lęgowe również we własnych ogródkach. Niech budki lęgowe przyciągną do naszych ogrodów pożytecznych, skrzydlatych gości. Niech ułatwią im życie, a nasze – uprzyjemnią – mówi kierownik CEE Agata Konior w Wieściach Skoczowskich.

Centrum Edukacji Ekologicznej w Skoczowie powstało w kamienicy przy ul. Rynek 3 przed dwoma laty, znajduje się w nim 9 sal wystawowych, w których można zapoznać się z lokalną przyrodą, ale placówka oferuje również warsztaty manualne, na których młodzież (i nie tylko) może np. wykonać budki dla ptaków.

 

Red.

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: