Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Orzeł z Wisły Asem Dekady

Adam Małysz został wybrany przez Internautów najlepszym Sportowcem Dekady. W największym tego typu plebiscycie w Internecie Orzeł z Wisły był bezkonkurencyjny. W głosowaniu na portalu Onet.pl w finałowej rozgrywce zgromadził ponad 280 tys. głosów.

W plebiscycie Onet.pl Internauci oddali prawie 4 mln głosów. Głos można było oddać na dwudziestu pięciu sportowców, najlepszych zdaniem redakcji sportowej Onetu. Do drugiej rundy głosowania przechodziło 16 zawodników, którzy byli oceniani dwójkami. Rywalami Małysza w II fazie byli kolejno: Szymon Ziółkowski, Maja Włoszczowska i Robert Kubica w półfinale. Skoczek z Wisły poradził sobie z nimi bez trudu. W finale, w którym zmierzył się z Justyną Kowalczyk,  również nie miał problemów z pozyskaniem głosów: zgromadził blisko 280 tysięcy głosów (81 procent głosów).

- Takie nagrody od kibiców są chyba jeszcze cenniejsze od tych zdobywanych na arenach sportowych. To, co się zdobywa w czasie zawodów, wygrywa się samemu. Tu - w przypadku Asów Dekady - zostałem obdarowany przez kibiców za całokształt. Docenili to, że dostarczyłem im tak wielu emocji - mówił w rozmowie z Onetem Małysz, dziękując za nagrodę.

Adam Małysz rozpoczął przygodę ze sportem już w wieku sześciu lat. Pierwszym jego trenerem był Jan Szturc. Pierwsze punkty Pucharu Świata zdobył jeszcze jako junior w Insbrucku w 1995 roku, ale prawdziwy szczyt formy skoczka nastąpił w sezonie 2000/2001. Znokautował wtedy rywali i jako pierwszy zawodnik Turnieju Czterech Skoczni przekroczył 1000 punktów, wyprzedzając drugiego w klasyfikacji Ahonena o 104,4 pkt. Od tamtego czasu, mimo lepszych i słabszych występów, Małysz pozostaje numerem jeden w polskich skokach narciarskich.

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: