Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Opóźnia się otwarcie dworca

Procedur nie można ominąć. Dlatego przed feriami w województwie śląskim, które rozpoczną się 11 lutego, nie zostanie otwarty dworzec PKP w Wiśle. Renowacja obiektu już się zakończyła, ale odbiory mogą potrwać jeszcze około miesiąca.

- Otwarcie nastąpi dopiero po feriach zimowych, najprawdopodobniej pod koniec lutego lub na początku marca. Musimy zgromadzić wszystkie odbiory, w tym straży pożarnej i inspektora nadzoru budowlanego, a to wymaga czasu – powiedział Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Przez wiele lat dworzec PKP w Wiśle był zaniedbany i nie było widoków na jego remont. Sytuacja zmieniła się diametralnie, gdy miasto otrzymało na remont obiektu 2 mln złotych dotacji z Unii Europejskiej. Prace przy budynku stacji trwały rok i pochłonęły 6 mln złotych. Wymieniony został dach, a także obiekt otynkowano. Renowacji poddano również wnętrze budynku, gdzie znajdują się kasy, poczekalnia i przechowalnia bagażu. W przyszłości ma tu powstać również restauracja.

Murowany, piętrowy dworzec Wisła Uzdrowisko został wybudowany w 1929 r. Obiekt od kolei, która nie miała pieniędzy na jego remont, odkupił samorząd Wisły. Dopiero wtedy udało się rozpocząć renowację dworca.

anszaf

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: