Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Opole 2014: Farna i Mlynkova z nagrodami

51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu za nami. W trakcie tegorocznych konkursowych koncertów rozdano ponad 10 nagród. Dwie z nich otrzymały artystki z Zaolzia.

Występom w opolskim amfiteatrze towarzyszyły wielkie emocje, łzy szczęścia oraz niepohamowana radość. SuperPremierą okazała się piosenka Haliny Mlynkovej ,,Ostatni raz”. Artystka otrzymała również Nagrodę Dziennikarzy i Fotoreporterów.  Warto zaznaczyć, że w tym roku Mlynkova, po raz pierwszy wystąpiła na scenie opolskiego amfiteatru sama i z własnym repertuarem. - Opolską nagrodę odbierałam nie tylko w swoim imieniu ale też w imieniu Leszka Wronki, bo bez niego nie byłoby ani piosenki, ani płyty!!! Dziękuję także mojemu cudnemu zespołowi za zaangażowanie!!! 

Z kolei podczas drugiego dnia festiwalu przyznano dziesięć SuperJedynek. Statuetkę SuperJedynki za SuperAlbum otrzymała Ewa Farna. Nagrodę wywalczyła płytą „(W)inna”. Młoda piosenkarka przyznała, że jej największym marzeniem było zdobycie wyróżnienia właśnie za album.

Specjalną tegoroczną nagrodę The SuperOne of Poland otrzymała królowa polskiej piosenki – Maryla Rodowicz. Poza tą nagrodą, Maryla Rodowicz otrzymała tytuł honorowego obywatela miasta Opole, przyznany przez prezydenta miasta – Ryszarda Zembaczyńskiego. Natomiast istniejący od ponad 50-ciu lat zespół Filipinki dostał specjalną Nagrodę Telewizji Polskiej.

Głos Ludu /ox.pl

źródło: Głos Ludu/ox.pl/mat.pras.
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: