Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Oni mają drugie życie! Opowiedzą o tym w sobotę

Leżąc w szpitalnej sali zastanawiali się, jakie mają szanse na samodzielny spacer czy spotkanie z przyjaciółmi. Dziś mogą znów cieszyć się życiem, bo ktoś im je podarował. Już tylko krok dzieli nas od rozpoczęcia 18. Biegu po Nowe Życie – wydarzenia, które dwa razy do roku skupia osoby po przeszczepieniu z całej Polski. To one w otoczeniu gwiazd ze świata filmu, teatru, muzyki, estrady, sportu, mediów oraz naukowców i lekarzy praktyków z najważniejszych polskich ośrodków transplantacyjnych dają jasny przekaz – „Dostaliśmy nowy narząd, dostaliśmy wielką szansę, możemy być wśród Was, i cieszyć się drugim życiem”.


Takie historie przeszywają nasze serca – ktoś komuś oddaje cząstkę siebie, aby móc zyskać jego zdrowie. Szlachetna inicjatywa transplantologii doczekała się swojego święta – Biegu po nowe życie. Ten już w najbliższą sobotę w południe wystartuje z Rynku w Wiśle.

Wśród startujących będzie po raz kolejny Sylwia Szkudlarek, która szesnaście lat temu oddała nerkę synowi Sebastianowi. - Zupełnie się nad tym nie zastanawiałam, zaufałam lekarzom. Patrząc na chore i cierpiące dzieci poddawane dializie, powiedziałam „nie”. Nie chcę aby nasz syn przez to przechodził. Przeszczep rodzinny, to była szansa na to, by syn uniknął dializ. Pierwsze co usłyszałam od męża po zabiegu, to najcudowniejsza wiadomość „Kochanie, wszystko się udało .Twoja nerka podjęła pracę u Sebastiana. Przeszczep się udał!” To był jeden z najszczęśliwszych dni w życiu naszej rodziny – opowiada Sylwia Szkudlarek. Wraz z synem regularnie pojawiają się na trasie Biegu po Nowe Życie, nie inaczej będzie teraz.

Karina Paszek jest szczęśliwą mamą. Lekarze na szczęście nie przekreślili jej szans na zajście w ciążę po przeszczepie serca i urodzenie zdrowego dziecka. - Musiałam poczekać na takie wyniki biopsji serca, aby nie było zagrożenia, że narząd się nie przyjmie. Lekarze zmodyfikowali leki immonosupresyjne, dawki musiały być bezpieczne dla płodu – mówi Karina. Już w ciąży Karina po raz pierwszy wystartowała w Biegu po Nowe Życie w Wilanowie, towarzyszył jej Szymon Piotr Warszawski, aktor, który w słynnym filmie „Bogowie” zagrał Andrzeja Bochenka, zastępcę prof. Zbigniewa Religi. 1 kwietnia w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach Karina urodziła zdrowego synka Tymka, który już za kilka dni wraz z mamą przyjedzie do Wisły.

- Bieg po Nowe Życie to wiele wspaniałych, nierzadko dramatycznych, ale przede wszystkim wzruszających i dających do myślenia historii osób po przeszczepieniu. Opowieści, które przekonują jak wiele możemy dać innym i jak istotne jest to, że jedna nasza decyzja może kiedyś zmienić, a nawet uratować czyjeś życie. - mówi Przemysław Kończal, Prezes Zarządu Santander Consumer Banku. – Wiemy, że zdrowie jest najważniejsze i dlatego też od wielu lat wspieramy Bieg po Nowe Życie – dodaje.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: