Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ondraszki powędrują do...

Laski z wizerunkiem zbójnika wyrzeźbione przez Tomasza Rzeźniczka z Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, czyli nagroda Ondraszka przyznawana przez Koło nr 6 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej, w tym roku powędrują do Krystyny Mruzek z Jabłonkowa, Moniki Wałach-Kaczmarzyk z Jaworzynki, Jarosława jot Drużyckiego z Warszawy oraz Mariana Steffka z Czeskiego Cieszyna.

22 listopada Macierz Ziemi Cieszyńskiej organizuje po raz XIII w Cieszynie Wieczór Ondraszkowy.Impreza odbędzie się w Cafe Muzeum obok Parku Pokoju o godz. 17.00. Jak co roku, na spotkaniu Zarząd Koła oraz Kapituła wręczą wyróżnienia dla osób, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju Śląska Cieszyńskiego. Tegorocznymi laureatami nagrody zostaną kierownik i założycielka Zespołu Lipka - Krystyna Mruzek z Jabłonkowa, szefowa kapeli ludowej "Jetelinka" Monika Wałach-Kaczmarzyk z Jaworzynki, dziennikarz i etnograf Jarosław jot Drużycki z Warszawy oraz kierownik Ośrodka Dokumentacyjnego Kongresu Polaków w RC Marian Steffek z Czeskiego Cieszyna.

Organizatorzy przewidzieli również część artystyczną - występ kapeli góralskiej "Lipka" oraz "Mała Jetelinka" oraz skromny poczęstunek. Wstęp na uroczystość wolny - publiczność proszona jest o uczestniczenie w strojach regionalnych.

W ubiegłym roku nagroda powędrowała do Macierzy Szkolnej w Republice Czeskiej i  Banku Spółdzielczego w Cieszynie - Czytaj: Ondraszki rozdane.

Program uroczystości:

godz. 17.00 - rozdanie nagród
17.40 - występ kapeli Lipka i Mała Jetelinka
18.20 - skromny poczęstunek


vdka

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: