Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

OLZA CUP - judo wraca do Cieszyna!

W najbliższą sobotę, w Hali Widowisko-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków, odbędzie się międzynarodowy turniej judo, w którym swe umiejętności zaprezentuje młodzież. Z jakich klubów pojawią się zawodnicy oraz ilu ich będzie? I kiedy ostatni raz zorganizowano taki turniej w Cieszynie?

Zmagania w Cieszynie będą miały rangę międzynarodową, gdyż pojawić się mają nie tylko polskie kluby. - Trener z Czeskiego Cieszyna wysłał zaproszenia do czeskich oraz słowackich ekip. Co do polskiej strony, którą ja się zająłem, mam już potwierdzenie, że będą zawodnicy z Żywca, Sosnowca oraz Bytomia - przyznaje trener KS Cieszyn Judo, Arkadiusz Lipa.

Organizatorzy spodziewali się, że zgłoszonych zostanie ok. 250 zawodników. Jednak może się okazać, iż będzie ich nawet ponad 300. - Wpadliśmy na pomysł, aby w pierwszym półroczu zorganizować turniej po polskiej stronie - OLZA CUP. A za kilka miesięcy u naszych sąsiadów. Chcemy zrobić z tego turniej cykliczny. Jest to promocja nie tylko naszej dyscypliny, ale także naszego regionu, miasta - dodaje szkoleniowiec. Co ciekawe, takiego turnieju długo nie było w Cieszynie, gdyż po raz ostatni odbył się pod koniec lat 90.

Oficjalne otwarcie imprezy zaplanowano na godz. 10:15. Kilkanaście minut później rozpoczną się pierwsze walki. Zawodnicy, którzy zakończą rywalizację w pierwszej "3" otrzymają medale oraz dyplomy, a dla najlepszych drużyn przeznaczono puchary.

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: