Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Olga Szomańska w niedzielę kolęduje w Pogórzu

W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejne Pogorskie Kolędowanie. Koncert kolędowy organizowany w Kościele pw. NMP Królowej Polski w Pogórzu odbędzie już po raz siódmy. Tym razem gwiazdą będzie artystka – Olga Szomańska, aktorka i piosenkarka.

30 grudnia 2018 r., o godz. 17.00 już po raz siódmy rozbrzmiewać będzie rodzinny śpiew kolęd. Parafia w Pogórzu zaprasza na koncert i wspólne kolędowanie.
W poprzednich edycjach „Pogorskiego Kolędowania” występowali różni artyści. Wystąpili już Gojcowianie, Zespół Dzień Dobry czy Zespół Retrospekcja. Rozbrzmiewały kolędy śpiewane w różnych aranżacjach i stylach muzycznych. – W ubiegłym roku koncertowali Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej oraz Gabriela Gąsior z Zespołem Holy Noiz. W ostatniej edycji wystąpili Viola Brzezińska, Zespół The Voices of M.M. i Chór Albatesso
Tym razem czeka nas kolędowy koncert w wykonaniu Olgi Szomańskiej. Autorski projekt artystki „Kolędowa” to przede wszystkim najpiękniejsze polskie oraz światowe kolędy i pastorałki: Lulajże Jezuniu, Cicha noc, W żłobie leży, Bóg się rodzi, Dzisiaj w Betlejem, Jezus Malusieńki, Wśród nocnej ciszy.
W tym niezwykłym świątecznym koncercie usłyszymy również nastroje utwory Zbigniewa Preisnera (Całą noc padał śnieg, Kolęda dla nieobecnych), nowe akustyczne wersje przebojów Piotra Rubika (Miłość to wierność wyborowi, Strumień, Niech mówią że to nie jest miłość) oraz Anny German (A kiedy wszystko zgaśnie), a także wybrane utwory z autorskiej płyty "Nówka".


Olga Szomańska to wokalistka, aktorka, laureatka SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand
Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość” (z oratorium „Tu es Petrus” Piotra Rubika).
Obecnie występuje m.in. w widowisku muzycznym „Krzyżacy rock-opera” w roli Danuśki
Jurandówny, w Krakowskim Teatrze Variete w musicalu „Legalna blondynka” w roli fryzjerki Paulette oraz w Teatrze Muzycznym w Poznaniu w musicalu „Zakonnica w przebraniu” jako Deloris van Cartier.
Jest laureatką drugiego miejsca w VI edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Szerszej publiczności znana jako Marzenka Laskowska z serialu „M jak Miłość”.


 – Serdecznie zapraszam do naszego kościoła do kontemplacji i uczczenia tajemnicy Wcielenia Słowa Bożego na wspólne kolędowanie – zaprasza ks. Ignacy Czader, Proboszcz Parafii pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Pogórzu.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: