Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Okradali samochody

Policjanci w Skoczowie ujęli seryjnych włamywaczy. Dwóch mężczyzn w wieku 26 i 27 lat ma swoim koncie 10 kradzieży z włamaniem do samochodów. Złodzieje kradli przedmioty będące na wyposażeniu pojazdów m.in. radia oraz pozostawione na siedzeniach laptopy.

Do serii włamań doszło w drugiej połowie maja. Straty oszacowane przez właścicieli to prawie 2 tysiące złotych. Sprawą zajmowali się  policjanci ze skoczowskiego komisariatu. Praca operacyjna mundurowych doprowadziła do zatrzymania  dwóch młodych mężczyzn.  26-letni mieszkaniec Skoczowa i 27-latek z Górek Wielkich przyznali się zarzucanych im czynów. Trzech włamań dokonali wspólnie, a pozostałych dopuścił się mieszkaniec Górek Wielkich.

- W jednym przypadku 27-latek włamał się dwukrotnie do tego samego pojazdu. W pierwszą noc włamał się do zaparkowanego audi i ukradł radio. Za drugim razem ukradł ten samochód i po jakimś czasie porzucił w Harbutowicach. Obaj byli już notowani w policyjnych kartotekach. 27-latek dopuścił się przestępstw w warunkach recydywy – wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za kradzieże.  – informuje asp Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej Policji

Prokurator zastosował wobec włamywaczy dozór policyjny. Za popełnione przestępstwa grozi im 10 lat więzienia.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: