Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Okazja czyni złodzieja. Skradziono dwa pojazdy.

Zostawili auto „na chodzi” i bez opieki. Nic dziwnego, że pojazdy wyparowały…. Łączne straty to co najmniej 44 tysiące złotych.

Wczoraj (21.11.2023) mieszkaniec gminy Zebrzydowice tylko na chwilę pozostawił swój samochód przed posesją. - „Zapomniał” wyłączyć silnik i zamknąć swój pojazd. Niestety, w jego pobliżu znajdował się ktoś, kto postanowił wykorzystać nadarzającą się okazję. Teraz policjanci z Zebrzydowic poszukują sprawcy kradzieży samochodu i pozostawionego w nim laptopa. Straty w tym wypadku to około 35 tysięcy złotych – relacjonuje st. asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Również wczoraj, w Goleszowie na ulicy Pod Chełmem został zaparkowany volkswagen. Niestety bez wiedzy właścicielki ktoś nim odjechał. Sprawcy kradzież na sprawiła trudności gdyż w otwartym samochodzie zostawione były klucze. Tutaj straty oszacowano na 10 tys. złotych. Sprawą zajmują się policjanci z Ustronia.

- Niech te historie będą przestrogą dla innych, ponieważ policjanci bardzo często mają do czynienia ze zgłoszeniami dotyczącymi kradzieży pojazdów, które pozostawione są nie dość, że otwarte, to w dodatku z kluczykami w stacyjce, a często nawet z włączonym silnikiem. Wiele zgłoszeń dotyczy również kradzieży wartościowych przedmiotów z niezamkniętego auta, czy to sprzętu, dokumentów czy też wartościowych rzeczy pozostawionych przez właścicieli w pojazdach. Najczęściej są to telefony, laptopy lub dokumenty. Apelujemy nieustannie, by nie pozostawiać otwartych samochodów, a co więcej, nic cennego, co mogłoby skusić złodzieja – apeluje rzecznik.

Należy też pamiętać, że pozostawienie samocodu z włączonym silnikiem czy pozostawienie otwartego auta na postoju jest wykroczeniem, za które można otrzymać mandat. 
Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-11-22 16:54:38
koszor: Nie. Okazja nie czyni złodzieja. To ZŁODZIEJ korzysta z okazji. A to są dwie różne rzeczy.
2023-11-23 02:41:32
św. Patryk.: ostatnie 8 lat to istny wysyp złodziei korzystających z okazji, okradzione całe polskie społeczeństwo i to na grube miliardy - słynna już "Willa Plus" to tylko wierzchołek góry lodowej, respiratory, maseczki, dziś Pfizer ujawnia że także szczepionki za 6 miliardów, Ostrołęka, druki na nielegalne wybory, afera z CPK, 380 milionów dla Rydzyka i kolejne miliardy dla biskupów za agitację z ambon, lista przekrętów władzy PiS niemal bez końca, jedną z pierwszych decyzji rządu Tuska powinno być budowanie nowych więzień
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: