Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

„Ojcostwo Przygoda Życia” – dzisiaj Dzień Ojca

Mimo, że data Dnia Ojca rokrocznie wypada w tym samym terminie, to zawsze - najczęściej na przełomie maja i czerwca - wiele osób szuka w sieci informacji na temat tego, kiedy jest Dzień Ojca. W 2021 roku, jak i w poprzednich latach, święto to wypada dokładnie dzisiaj - 23 czerwca.


W przeddzień tego święta Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS) Ruszyło z kampanią „Ojcostwo Przygoda Życia”, promującą zaangażowane ojcostwo. Akcja promocyjna opierająca się na trzech spotach wyświetlanych w mediach społecznościowych będzie przekonywać młodych ludzi, że bycie ojcem i aktywna obecność w życiu dziecka to prawdziwa przygoda życia – dostępna na wyciągnięcie ręki dla każdego mężczyzny.

Stereotyp ojca-jedynego żywiciela rodziny i wiecznie nieobecnego taty wciąż trzyma się mocno – choć na szczęście coraz bardziej mija się z rzeczywistością, ustępując miejsca nowemu pokoleniu zaangażowanych ojców, dla których tacierzyństwo to nie tylko odpowiedzialność, ale i świetna zabawa.

Celem spotów w kampanii jest przekonywanie niepewnych i niezdecydowanych do tego, że ojcostwa nie trzeba się bać, a bycie tatą niczego nie przekreśla, a wręcz przeciwnie: mobilizuje do działania i wytyczania sobie nowych, ambitnych celów – czytamy na stronie MRiPS.

O roli ojca w przestrzeni publicznej nie mówi się tak dużo i często jak o macierzyństwie, ale nie mam żadnych wątpliwości, że tata jest dla każdego dziecka osobą równie ważną, co mama. To właśnie tata jest pierwszym wzorem mężczyzny zarówno dla syna, jak i córki. W oczach swoich dzieci jest prawdziwym bohaterem i bezpieczną przystanią – powiedziała Minister Rodziny i Polityki Społecznej, Marlena Maląg.

Spoty reklamowe w trzech odsłonach można obejrzeć w mediach społecznościowych MRiPS, na profilu ministerstwa w  kanale You Tube oraz w serwisie facebook na profilu Ministerstwa oraz profilu Po Pierwsze Rodzina.

Wszystkim ojcom składamy życzenia zdrowia, zadowolenia ze swoich pociech zarówno tych najmłodszych jak i już trochę starszych, bo dzieckiem jest się przez całe życie, uśmiechu, radości oraz sił aby tatusiowie byli dobrym przykładem i mistrzami dla swoich dzieci.

AK, MRiPS

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-06-23 08:31:27
Antykler   Forte: "Przygoda życia..." nic dziwnego, że kler katolicki mimo wszelkich zakazów i nakazów z centrali za wszelką cenę stara się tę przygodę przeżyć - gratulacje i najlepsze życzenia dla wszystkich tatusiów w sutannach, tak trzymać i dawać odpór krytykantom, albowiem napisane jest: "Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną". Amen. Bóg zapłać, Z Panem Bogiem.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: