Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Oj, powieje...

Jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed silnym wiatrem dziś (niedziela) i przez cały poniedziałek.


Przyczyną załamania pogody jest niż, który przemieszcza się północną częścią Europy. Wraz z nim wędrują fronty atmosferyczne, niosące opady, a nawet burze. Pierwsze podmuchy mogą wystąpić już od godz. 18.00 w niedzielę. – Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 100 km/h, wiatr będzie południowy skręcający na południowo-zachodni i zachodni – ostrzega Łukasz Harasimowicz z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Maksymalna prędkość wiatru wystąpi w poniedziałek 10 lutego 2020r. Lepiej nie planować tego dnia wycieczek na górskie szlaki, gdzie porywy będą najmocniejsze. Ponadto warto usunąć luźne przedmioty z balkonów i ogrodów, a samochody parkować daleko od wolno stojących drzew, czy szyldów. Spodziewać się można również opóźnień na kolei czy przerw w dostawie prądu.

redka

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: