Ogromny sukces muzyczny uczniów cieszyńskiej SP-5

Jak już wcześniej zapowiadaliśmy - w sobotę 3 listopada w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbył się organizowany po raz trzeci przez Krajowy Instytut Akcji Katolickiej – Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej ojczyźnie” z udziałem wybitnych przedstawicieli hierarchii Kościoła Katolickiego oraz przedstawicieli rządu.

W tym niezwykłym wydarzeniu wystąpiło 19 wykonawców: 7 solistów oraz 11 zespołów wokalno – instrumentalnych i chórów  wyłonionych w trwających prawie 6 tygodni eliminacjach spośród ponad 11 tys. finalistów wszystkich konkursów pieśni patriotycznej odbywających się w roku 2017/18 na terenie całej Polski. Wśród tej 19-tki wykonawców znalazł się zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Cieszynie: „Perełki z G-3” (uczestnicy, to uczniowie 3 klasy przekształconego reformą Gimnazjum nr 3 oraz absolwentki ww. ).

Pod kierownictwem p. Mariana Zaleskiego - nauczyciela muzyki w cieszyńskiej SP-5, który utworzył wymieniony zespół wokalny i który jest współtwórcą jego sukcesów – „Perełki z G-3” wykonały utwory: KOCHAM CIĘ POLSKO  (sł.: Anna Przemyska, muz.: Andrzej Banasiewicz) oraz MODLITWA. OBUDŹ SIĘ POLSKO – (sł. i muz.: Lech Makowiecki – zespół ZAYAZD)

Warto zaznaczyć, iż Marian Zaleski (na co dzień – mieszkaniec Kończyc Wielkich, nauczyciel w ww. szkole oraz instruktor śpiewu w Gminnym Ośrodku Kultury w Zebrzydowicach) jako opiekun i instruktor muzyczny jest jedynym w kraju, który po raz drugi doprowadził swoich uczniów do finału kwalifikacji i w efekcie do  udziału w tym prestiżowym Ogólnopolskim Koncercie Patriotycznym na Zamku Królewskim w Warszawie. W tym roku wymienione „Perełki z G-3” były  jedynym wykonawcą z województwa śląskiego ( w strukturach kościelnych – z diecezji bielsko żywieckiej obok pozostałych śląskich diecezji: częstochowskiej, gliwickiej, katowickiej, opolskiej i sosnowieckiej, z których do tego koncertu nie zakwalifikował się żaden z uczestników).

(mat.pras.)

Występ można obejrzeć poniżej:

 

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją