Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ogólnopolska Karta Seniora w Gminie Skoczów

W sobotnie popołudnie podczas skoczowskich dożynek w obecności zgromadzonych mieszkańców Gminy Burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko podpisał wraz z Prezesem Stowarzyszenia „Manko” Łukaszem Salwarowskim porozumienie, na mocy którego Gmina Skoczów przystąpiła do Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Każdy senior, który skończył 60 lat może bezpłatnie wyrobić własną Ogólnopolską Kartę Seniora. Wystarczy, że przystąpi do Programu Ogólnopolskiej Karty Seniora, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Ogólnopolska Karta Seniora wydawana jest każdej osobie, która ukończyła 60 rok życia. Formularz można samodzielnie pobrać ze strony Stowarzyszenia lub w skoczowskiej siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, wypełnić i wysłać na adres al. J. Słowackiego 46/30, 30-018 Kraków, dołączając do wysyłki zaadresowaną kopertę i znaczek pocztowy.

Karta ta umożliwia korzystanie ze zniżek w rozmaitych punktach, instytucjach i ośrodkach zdrowia. Takich punktów jest już ponad 1400, a z każdym dniem ta liczba rośnie.

Stowarzyszenie Manko współpracuje również z prawie 100 Samorządami Przyjaznymi Seniorom, którzy pomagają dotrzeć z Ogólnopolską Kartą Seniora do osób 60+ w środowisku lokalnym. Seniorze! Pamiętaj, że to Ty współtworzysz Program Ogólnopolskiej Karty Seniora – możesz zapraszać przedsiębiorców do oferowania zniżek oraz zachęcać swój samorząd do wydania z nami lokalnej edycji Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Skoczowie uruchomił również numery, pod którymi można uzyskać pomoc w sprawie Karty: 884 777 770 lub 33 853 34 54 wew. 211

 

Andrzej Koenig 

 

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-09-10 21:19:17
bronek91: Niestety struktura ludności Gminy Skoczów pod względem wieku, pomimo wzrostu liczby populacji, jest coraz bardziej starsza..... Wobec tego inicjatywy karty seniora itd zyskają coraz szerszy poklask. O sytuacji świadczy coraz większa liczba aptek, wzrost rynku farmaceutycznego i wszelkich innych branż związanych ze służbą zdrowia i geriatrią.... Pytanie, czy na terenie gminy działa wystarczająca ilość odpowiednio wykwalifikowanych lekarzy, aby nasycić rynek i to najlepiej w okresie dłuższym niż najbliższe 5 lat?
2018-09-10 21:23:12
bronek91: Natomiast o personel opiekunek/opiekunów/betrojerinek/ betrojerinków osób starszych nie ma się co martwić. Pan Poseł Szwed zapowiedział odpowiednie osoby sprowadzić z Filipin... http://www.radiomaryja.pl/informacje/s-szwed-byc-moze-jesienia-porozumienie-z-filipinskim-rzadem-na-temat-zatrudniania-pracownikow/ -> myślę, iż wiarygodne źródło zwłaszcza dla tych starszych wiekiem.
2018-09-10 21:31:03
bronek91: Oczywiście, przy założeniu, iż personel dla osób starszych będą stanowić ludzie stela, już dziś placówka miejscowej policji ma powód świętować sukces. Przestępstwa z reguły powodują osoby młodsze. W starszej populacji z zasady jest mniejsza ilość przestępstw, zatem poziom przestępczości naturalnie powinien spaść. Niestety, jeżeli oczekiwany personel będzie stanowić imigracja np. z Filipin, nigdy nie wiadomo kogo rząd Filipin nam deleguje. Dwa imigracja musi mieć gdzie mieszkać, zatem deweloperki i branża nieruchomości może liczyć na zyski. Pytanie jak długo ta sielanka potrwa-> biologia naturalnie zrobi porządek. Seniorów nie będzie i co pozostanie????
2018-09-11 07:38:38
krzysztof.mm: Do p. Andrzeja Koeniga, autora bałamutnego tekstu o kampanii wyborczej pis-owskiego burmistrza: nie żadne "Mango" tylko "M A N K O"
2018-09-11 07:48:15
krzysztof.mm: do czytelników i mieszkańców Skoczowa: już sama nazwa tej firmy powinna wam dać do myślenia - oszukują was "na wnuczka", "na policjanta", na "nieśmiertelne garnki", "super kołdry", "cudowne odkurzacze" - robiono was w konia na Amber Gold i GetBack - teraz wami chce się zająć MANKO +++ jeśli wierzycie, że ktoś chce wam coś dać za darmo - jesteście naiwnymi, pierwszymi chętnymi do oskubania - kiedy PiS zaczyna robić z wami interesy, jedyna mądra reakcja to schować głęboko portfel, złapać się za kieszenie i czym prędzej uciekać
2018-09-11 09:04:49
wojtoj: krzysztof.mm - Autor tego tekstu jest osobą niewidomą, więc należałoby okazać odrobinę wyrozumiałości.
2018-09-11 09:45:32
krzysztof.mm: jest redakcja - tym bardziej, jeśli autor niewidomy
2018-09-11 18:29:27
bronek91: Póki co, ten PiSowski burmistrz sieMANKO może prawić, ale marionetce swego kolegi….
2018-09-11 18:32:17
bronek91: Spokojnie, MANKO założyli świadomi ekonomiści, którzy dobrze wiedzą, iż współczesny system walutowy niedługo sypnie. No chyba, że sołdaty USA zrobią nam W O J E N K E…. W końcu ktoś się musi poświęcić i naturalnie jest to Polska…… Obecnie nie ma większego oszusta niż banksterskie elity, które wyzyskują wszystkich po równo i bezkarnie→ zgodnie z prawem i sprawiedliwie. Taki przywilej władzy…. Niestety faktycznie krzysztof.mm nikt przyszłości nie traktuje w perspektywie dłuższej niż 5 lat….Obecni seniorzy może nawet skorzystają ale zapłacą i to z nawiązką przyszłe pokolenia, czyli wnuki i prawnuki beneficjentów…. Niestety taki w Polsce teraz mamy klimat.
2018-09-11 18:40:21
bronek91: Morał z tego taki, iż wraz ze wzrostem średniej długości życia redefinicji ulega pojęcie państwa, które z pracodawcy staje się sponsorem. Natomiast obywatele z pracowników stają się klientami/usługodawcami tego sponsora, czyli …………. Wiek sporej i powiększającej się grupy wyborców→ senioratu, świadczy o stanie naszego państwa, które podobnie jak w XVIII w. znajduje się w fazie postępującego upadku. Po raz kolejny na korzyść i ku chwale PRUS….
2018-09-11 18:49:06
bronek91: Główny problem współczesnej Polski należy upatrywać w wyczerpywaniu się zasobów taniej siły roboczej…. Polacy wyjechali za granicę w wyniku przemocy ekonomicznej a polski rentier czyli spora część seniorów, polski spekulant np. utrzymujący się z kapitału lokowanego w spółkach i polski klient chce mieć jak najtańsze towary i usługi. Towary sprowadzimy jeszcze z Chin lub czasem wyprodukujemy w Polsce. Natomiast aby zachować półdarmowe usługi, należy sprowadzić imigrację. Zawsze można zwiększyć jakość i poziom życia w Polsce, ale wówczas wróci spora część emigracji i kto będzie pracował dla Wielkiej Brytanii czy ku chwale Niemiec? Zatem należy sprowadzić siłę roboczą, nie ludzi→ pytanie kiedy ta siła robocza upomni się o swoją godność? System oparty na wyzysku musi się sypnąć, problem polega na tym, kto jeszcze zdąży skorzystać a seniorzy są na stosunkowo dobrej pozycji.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją