Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ogień w Domu Pomocy Społecznej

Wczoraj (wtorek 28.02.2012) kilkanaście minut po godzinie 20.00 dyżurny Powiatowego Centrum Ratownictwa w Ustroniu otrzymał wezwanie do budynku przy ulicy Staropolskiej w Kończycach Małych.

W Kończycach Małych o godzinie 20.16 na ulicy Staropolskiej w Domu Pomocy Społecznej doszło do pożaru.

- W wyniku przeprowadzonego rozpoznania stwierdzono palącą się sadzę w przewodzie kominowym. Ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych przystąpili do wygaszenia trzech pieców centralnego ogrzewania, które odprowadzały spaliny do komina. Pomieszczenia części mieszkalnej zostały sprawdzone pod kątem obecności tlenku węgla. Pomiar wykazał 0 ppm -  relacjonuje przebieg akcji Michał Swoboda  rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie.

W działaniach wzięły udział 3 zastępy straży pożarnej, łącznie 12 osób. - Część ratowników zajęła się przesypywaniem przewodu kominowego piaskiem. Działania prowadzone były z dachu budynku. Pozostała część ratowników zajmowała się usuwaniem palącej się sadzy (wyczystki) znajdującej się w kotłowni. Działania te prowadzone były w sprzęcie ochrony dróg oddechowych z uwagi na wysokie stężenie tlenku węgla, które po pomiarach wskazywało 175 ppm – dodaje rzecznik - Na miejsce przybyła również ekipa kominiarzy. 

Podjęte czynności doprowadziły do ugaszenia pożaru. 

 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: