Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Oficjalnie otwarty Orlik przy Szkole Podstawowej nr 6 w Cieszynie

Cieszyn wzbogacił się o nowoczesny kompleks boisk. Obiekt powstał w ramach rządowego programu ''Moje boisko - Orlik 2012''.

Najpierw pojawił się w Wiśle, potem w Hażlachu, Goleszowie, Skoczowie i w Cieszynie przy gimnazjum nr 3. Wczoraj (21.12.2011) Orlik oficjalnie otwarty został przy Szkole Podstawowej nr 6. 

Kompleks obejmuje boisko piłkarskie, wielofunkcyjne boisko do koszykówki i piłki siatkowej oraz parking, który ułatwi dotychczasowy dojazd do szkoły. 

- Łacińskie przysłowie mówi "Mens sana in corpore sano" (W zdrowym ciele zdrowy duch). Mam nadzieję, że dzięki grom i ćwiczeniom na tym boisku będzie się poprawiała nie tylko tężyzna fizyczna, ale również hart ducha młodzieży – podkreślał podczas uroczystego otwarcia Mieczysław Szczurek burmistrz Cieszyna.

Założeniem programu rządowego Orlik 2012 w ramach, którego powstają boiska - jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu i rozwoju fizycznego pod okiem trenera – animatora oraz popularyzacja aktywnego stylu życia, a więc rodzinnych zawodów sportowych, weekendów ze sportem i turystyką. 

- ...Żeby historia miała taki finał potrzebna była życzliwość wielu ludzi – podkreślał wielokrotnie Grzegorz Konieczny dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Cieszynie - Początkiem wszystkiego stał się cykl spotkań mieszkańców z radnymi i władzami miasta. Później przyszła kolej na powstanie społecznego komitetu budowy boisk przy szkole Podstawowej nr 6, oraz wspólna deklaracja, że właśnie przy tej szkole należy rozbudować bazę sportowo – rekreacyjną. Taka też decyzja wtedy zapadła. Władze miasta złożyły wniosek, który poparła rada, wniosek uzyskał akceptację. A teraz...  mam okazję gościć państwa na otwarciu tego imponującego kompleksu sportowego.

Ponieważ boisko ma służyć głównie dzieciom i młodzieży oficjalnego otwarcia oraz przecięcia wstęgi dokonał – uczeń. Nie zabrakło również poświęcenia Orlika Słowem Bożym i modlitwą oraz  uroczyście oddanego pierwszego strzału do bramki. 

- Oby sport promował w nas te wartości o których mówił papież, dawał radość życia, uczył odpowiedzialności i szacunku dla każdego człowieka – podkreślali uczniowie SP 6- Cieszymy się, że biedzimy mogli korzystać z kompletu boisk w ramach lekcji wychowania fizycznego i w czasie wolnym od zajęć. 


BsK
źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: