Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Oficjalne otwarcie boiska w Hażlachu

Słoneczny wtorkowy dzień (15.10.2019) był doskonałą okazją do oficjalnego przecięcia wstęgi i otwarcia boiska do siatkówki plażowej, które powstało z inicjatywy hażlaskiego sołtysa Mariusza Króliczka. Boisko znajduje się poniżej placu zabaw oraz kompleksu sportowego Orlik i uzupełnia dotychczasową infrastrukturę sportowo - rekreacyjną.

Sołeckie przedsięwzięcie zostało dofinansowane w ramach Marszałkowskiego Programu „Inicjatywa Sołecka” - Od samego początku pomysł ten „wpadł w oko” Pani Beacie Białowąs, członkowi Zarządu Województwa, która na bieżąco za pomocą mediów społecznościowych śledziła postępy tej inwestycji – podkreśla wójt Hażlacha, Grzegorz Sikorski.

Uroczyste otwarcie zostało połączone z rozegraniem turnieju siatkówki upamiętniającego 100 rocznicę wybuchu I Powstania Śląskiego. Pierwsze miejsce zajęła młodzież z Pogwizdowa, drugie (ex aequo) z Hażlacha i Zamarsk a trzecie z Kończyc Wielkich.

Początki inwestycji nie były łatwe – mówi sołtys Sołectwa Hażlach Mariusz Króliczek. – Oferty, które wpłynęły na wykonanie boiska, przekraczały nawet 6-krotnie budżet, jakim dysponowała Rada Sołecka. Nie było wyjścia – większość prac trzeba było wykonać społecznie bądź po kosztach. Tutaj wielkie podziękowania kieruję w stronę hażlaskich społeczników: Tomasza Pieczonki, Krzysztofa Fedorowskiego oraz Stanisława i Sylwestra Michałków. Nieoceniona była pomoc Wójta Gminy Hażlach Grzegorz Sikorskiego, Anny Cieślar oraz Jarosława Ptaka, Prezesa Krakowskich Zakładów Eksploatacji Kruszywa S.A. w Krakowie Oddział Kończyce Wielkie, które materialnie wsparły inwestycję. Odrębne podziękowania kieruję w stronę opiekunów młodzieży z poszczególnych szkół z terenu gminy Hażlach. Ostatecznie koszt budowy boiska wyniósł 20 tys. zł. - wyjaśnia

 

JŚ/ mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: