Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Oferty są, ale za drogie

Pod znakiem zapytania stanęła na razie budowa nowego bloku operacyjnego w Śląskim Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności w Ustroniu. W przetargu wystartowały dwie firmy. Ich oferty przewyższają jednak fundusze, jakimi dysponuje ustrońska placówka.

 - 22 marca zgodnie z procedurą otwarliśmy oferty, które wpłynęły do naszego centrum na realizację modernizacji bloku operacyjnego. Jedna o 41% druga o 46% przewyższają kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia. Zgodnie z Ustawą Prawo Zamówień Publicznych, możemy unieważnić postępowanie lub zabezpieczyć budżet i rozpocząć realizację. Na przeprowadzenie postępowania i wybranie oferty spółka zgodnie z ustawą ma 30 dni. Tyle bowiem wynosi okres związania z ofertą - powiedział Cezary Tomiczek, Prezes Zarządu Centrum Reumatologii Sp. z o.o. Kwoty brutto, na które oferenci wycenili prace, opiewają na 16,66 mln zł i 17,28 mln zł. Tymczasem placówka ma do dyspozycji 11,85 mln złotych.

Modernizacja bloku operacyjnego jest inwestycją o znaczeniu strategicznym dla szpitala. Jeżeli się rozpocznie to ma zostać zakończona w 2020 r. W trakcie prac przebudowany ma zostać blok operacyjny wraz z wykonaniem niezbędnych instalacji i doposażeniem w nowoczesny sprzęt medyczny wykorzystywany do znieczulenia, przeprowadzania zabiegów i monitorowania czynności życiowych pacjentów. Docelowo mają powstać dwie w pełni wyposażone sale operacyjne, sterylizatornia oraz pomieszczenia do nadzorowania pacjentów przed i po zabiegach. W 2018 roku ustroński szpital pozyskał na ten cel ponad 10 mln zł z funduszy UE z regionalnego programu operacyjny woj. śląskiego. Wkład własny zapewnił samorząd województwa śląskiego.

W Śląskim Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu rocznie leczy się 5,5 tys. pacjentów.

anszaf

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-03-29 06:59:07
krzysztof.mm: a tymczasem...: "..krakowska kuria ocenzurowała Katolicką Agencję Informacyjną. Z depeszy o Dniach Tischnerowskich wycięto akapit, w którym znalazły się nazwiska wyróżnionych Nagrodą imienia Księdza Profesora J. Owsiaka i o. Wiśniewskiego" +++ z Panem Bogiem, księże biskupie Jędraszewski, i kij ci w bary i stuła na kark
2019-03-29 15:46:31
Śmiechu : Skończyły się czasy że firmy biorą przetargi za bezcen. Tetaz trzeba płacić a nie narzekać.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: