Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Odzyskali 100 tysięcy złotych! Oszust zatrzymany w Kaczycach

Większość seniorów wykazała się czujnością i nie dała się oszukać, ale jedną z sądeczanek przestępcy zmanipulowali w taki sposób, że straciła 100 tysięcy złotych. Mowa o próbach oszustwa metodami na „na policjanta” i „na wnuczka”. Pieniądze pomogli odzyskać mundurowi z Cieszyna.

Do oszustwa doszło we wtorek, 29 grudnia 2020 - Około godziny 16 na telefon starszej mieszkanki Nowego Sącza zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako adwokat. Poinformował seniorkę, że członkowie jej rodziny mają poważne problemy z prawem - jej wnuk spowodował śmiertelny wypadek, natomiast córka składała fałszywe zeznania. By uwiarygodnić całą historię, ze straszą panią rozmawiała również kobieta podająca się za policjantkę. Następnie „adwokat” zażądał od seniorki niemal 300 tys. złotych w zamian za wybawienie jej krewnych z opresji. Zdenerwowana kobieta, przejęta losem najbliższych zdołała przygotować 100 tys. złotych, które następnie zgodnie z poleceniem rozmówcy, przekazała kurierowi. Starsza pani została poinstruowana, by nie odkładała słuchawki i zadzwoniła za dwie godziny. – opisuje zdarzenie asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Po kolejnym kontakcie kobieta usłyszała taką samą instrukcję, by nie odkładać słuchawki. W końcu kobieta zadzwoniła do córki, od której usłyszała, że żadnego wypadku nie było… i została oszukana. Sądeccy kryminalni natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli szeroko zakrojone działania. Kluczowa okazała się współpraca policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach .

- Dzięki niej poszukiwany mężczyzna został w ciągu kilku godzin namierzony i zatrzymany przez policjantów z Cieszyna wspieranych przez funkcjonariuszy z Katowic. Zatrzymanie miało miejsce w Kaczycach, w momencie, gdy podejrzewany o przestępstwo mężczyzna był już kilkaset metrów od granicy polsko-czeskiej - dodaje Pawlik

Udało się odzyskać całą kwotę.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-04 19:29:35
Antykler Forte: radiomaryja ma wierne i hojne słuchaczki
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: