Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Odznaczają za zwiedzanie

Od 10 lat funkcjonuje w Brennej Odznaka Turystyczna Gminy Brenna. To jeden z pomysłów Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna na promocję tej górskie miejscowości. Jak się sprawdza?

Nie od dziś wiadomo, że zbieranie punktów rabatowych, gromadzenie punktów klienta itd. przywiązuje do marki. Każdy z nas ma – mniej lub bardziej  - rozwinięty w sobie „gen zbieracza”. Dlatego wszelkie akcje, w których zbiera się pieczątki lub elementy potrzebne do uzyskania „nagrody” są tak wciągające. Ten patent sprawdza się w Brennej, gdzie przed 10 laty ustanowiono Odznaka Turystyczna Gminy Brenna. Do tej pory już kilkaset osób uzbierało punkty potrzebne, by otrzymać odznakę.

- Do tej pory wydaliśmy 423 Odznaki Turystyczne, w tym: dziecięca – 238, srebrna – 105, złota – 80 – informuje Aneta Mędrek z breńskiej Informacji Turystycznej i dodaje: - Odznaki cieszą dużą popularnością w szczególności u turystów, niektórym wystarczy kilka dni, by taką odznakę zdobyć, a inni zdobywają ją nawet kilka lat.

Na czym polega zabawa?

Turysta zdobywając odznakę, prowadzi książeczkę „Odznaka Turystyczna Gminy Brenna”, którą można zakupić w Informacji Turystycznej w Brennej. Każda wycieczka powinna być udokumentowana: datą, przebytą trasą oraz pieczątką z danego miejsca lub zdjęciem ze szczytu danej góry. Natomiast zwiedzone miejsce dokumentujemy: datą oraz pieczątką. Do odznaki dziecięcej konieczne jest potwierdzenie opiekuna.

Odpowiednia ilość zdobytych punktów i zwiedzonych miejsc pozwoli na zdobycie srebrnej oraz złotej odznaki (dla osób powyżej 12 roku życia). Natomiast dla dzieci poniżej 12 roku życia została przygotowana Dziecięca Odznaka Turystyczna Gminy Brenna.

Ile punktów potrzeba na poszczególne odznaki?

Na Złotą – 120 punktów i 8 odwiedzonych miejsc, Srebrna – 90. Punktów i 6 miejsc oraz Dziecięca – 60. Punktów i 4 miejsca.

Czy to dużo?

Przykładowo: trasa z Brennej Centrum na Kotarz daje nam zdobycie 7 punktów, z Kotarza na Grabową – 2 punkty, Orłowa – Trzy kopce – 8 punktów. Szczegółowy rozkład tras i punktów: Zobacz regulamin

Będzie nowa odznaka

Ci, którzy zdobyli już odznakę, będą mogli… rozpocząć od nowa i zdobyć nową jej wersję. - Planujemy wydać nową odznakę, jeśli się uda to jeszcze w tym roku – informuje Aneta Mędrek z Informacji Turystycznej.

 

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: