Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Odpady spłonęły, środowisko nie zostało skażone

9 stycznia 2021 doszło do pożaru odpadów, nielegalnie składowanych na terenie byłej kopalni „Morcinek” w Kaczycach. Ogień został szybko opanowany, jednak istniało ryzyko skażenia. Końcem miesiąca inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska podzielili się wynikami analizy, dotyczącej stanu środowiska naturalnego w tej okolicy.

Do pożaru doszło 9 stycznia 2021 roku. O sprawie pisaliśmy tutaj. Na miejscu interweniowała nie tylko straż pożarna, ale również Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach. Ogień został szybko opanowany, w związku z czym nie rozprzestrzenił się poza teren hali, jednak spłonęły składowane tam odpady. Inspektorzy WIOŚ dokonali oceny wpływu pożaru na środowisko w Kaczycach.

Skażeniu mogła ulec nie tylko gleba, ale również Olza, której koryto znajduje się niedaleko hali, w której doszło do pożaru - Inspektorzy WIOŚ, we współpracy z innymi służbami, od rana w niedzielę sprawdzają, czy zdarzenie miało negatywny wpływ na środowisko. Ze wstępnych oględzin wynika, że nie doszło do zanieczyszczenia. Do badań zostały pobrane próby gleby z otoczenia hali oraz wód z przepływającej kilkaset metrów dale rzeki Olzy – wyjaśnia WIOŚ. Na szczęście do zanieczyszczenia nie doszło - Wyniki badań, zarówno próbek gleby, jak i wody, nie wykazały przekroczeń standardów jakości gleby oraz wody, określonych w przepisach. Pożar odpadów, dzięki jego szybkiemu ugaszeniu nie miał negatywnego wpływu na środowisko – przekazał końcem stycznia Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-28 11:30:50
iga: No prosze w Warszawie ścieki płyną do Wisły i wszystko gra A może by tak śmieci składować i podpalać Po co My płacimy
2021-01-28 12:41:30
miriam11: To jednak ekolodzy się mylili!! Można palić śmieciami !!! ;)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: