Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Odmieniony Zibi szuka domu...

Może niektórym imię wydaje się znajome. Dziś razem ze Stowarzyszeniem AS przedstawiamy jeszcze raz Zibiego, który po pobycie na szkoleniu z behawiorystką wydaje się być całkowicie innym psem... Jaka jest jego historia?

Ostatnie trzy i pół roku spędził w schronisku. Trafił tam w kiepskim stanie - był pokrzywiony i bardzo smutny. Wśród wielu psów będących w schronisku stał się po prostu niezauważalny, dlatego miał bardzo marne szanse na adopcję. Tak też się stało - zawsze inny pies został dostrzeżony i opuścił smutne miejsce...Zibi jednak nie stracił nadziei na poprawę swojego losu.

Początkowo po zabraniu ze schroniska miał problem z pozostawaniem samemu w domu, szczekał bezustannie, a pozostawiony w ogrodzie forsował płot w poszukiwaniu swoich opiekunów. Aby poprawić swoje zachowanie, Zibi pojechał do domowego hotelu na szkolenie z behawiorystką i obecnie po 2 miesiącach zachowuje się całkiem inaczej. Nauczył się zostawać w samotności, wyciszył i uspokoił.

Zibi jest bardzo ładny, co mogą Państwo zobaczyć na zdjęciach. To nie koniec jego zalet. Oprócz tego jest bowiem bardzo przyjazny i lubi towarzystwo ludzi. W warunkach domowych zachowuje się bardzo dobrze, ładnie chodzi na smyczy i akceptuje wszystkie psy. Zna kilka komend - np. siad i podaj łapę.

Nie skacze z radości, jak to jest w nawyku innych psów, ale przede wszystkim kocha i szanuje człowieka. Uwielbia dzieci. Nie jest może zbyt wylewny w okazywaniu psich uczuć, ale zawsze stara się wykorzystać każdą sytuację, aby być blisko człowieka. Zibi lubi położyć swój pysk na nogach właściciela lub wtulić się swoim ciałem.

Został wykastrowany i jest gotowy do wyjazdu do swojego nowego domu. Wszyscy go chwalą, że to "taki fajny pies". Zibi ma około 8 lat i jest średniej wielkości. Obecnie przebywa w okolicach Wodzisławia pod opieką behawiorystki.
Jazda samochodem nie stanowi dla niego problemu. Na pewno odwdzięczy się swoją ogromną miłością nowym właścicielom. Kto go przygarnie?

Kontakt w sprawie adopcji: Stowarzyszenie AS - Barbara tel/SMS 502-242-904.

JP

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-02-28 17:52:38
hycel: Za szpetny żeby go do domu wziąć, będzie szpecił całą posesję.
2021-02-28 18:07:42
megan: Jaki sympatyczny... Nie kupuj - ADOPTUJ !!!
2021-02-28 20:57:46
utopiec: Wolę szpetnego psa niż przystojnego hycla.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: