Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Odkryj tajemnicę...ocal skarby

Któż z nas nie marzył choć raz, by przeżyć przygody niczym Indiana Jones czy Lara Croft? W najbliższą niedzielę (30.09.2012) możemy, niby cieszyński Robert Langdon, choć częściowo spełnić to marzenie i podążać za wskazówkami wprost do skarbu. W stolicy powiatu odbędzie się Gra Miejska ''Śladem bohaterów 1939-1945''.

1939 rok. Wrzesień. Wybucha wojna, wojsko polskie wycofuje się z Cieszyna, hitlerowcy zawładnęli miastem. Terroryzują mieszkańców, niszczą pomniki, rozkradają cenniejsze rzeczy. Historyczne i kulturowe pamiątki, dzieła sztuki - to trzeba ocalić z ich rąk, trzeba pomóc też zagrożonym współobywatelom. Nawet za cenę życia swojego i najbliższych. Takiego zadania podejmują się różni ludzie, różne były ich losy. Właśnie tych bohaterów i wydarzenia sprzed 70 lat ma przypomnieć organizowana przez Książnicę gra miejska "Śladem bohaterów 1939-1945": - Podążając śladem bohaterów, uczestnicy gry przeniosą się w przeszłość, poznając nieznane im dotąd oblicze miasta oraz kryjące się w nim skarby. Każdy z zespołów, odkrywając tajemnice przeszłości, będzie miał także możliwość wykazania się umiejętnościami oraz wiedzą, które być może pozwolą mu sięgnąć po główną nagrodę (zestaw publikacji niezbędnych dla poznania historii naszego regionu i jego dziedzictwa kulturowego) - zapewniają Organizatorzy.

Udział w grze może wziąć każdy, niezależnie od wieku. Osoby niepełnoletnie, uczestniczące w grze bez opiekuna, muszą posiadać pisemną zgodę rodziców lub prawnych opiekunów (wzór zgody oraz regulamin gry znajduje się na stronie Książnicy). Rywalizacja odbędzie się w dwóch kategoriach: dla zespołów złożonych z uczniów cieszyńskich szkół oraz dla pozostałych grup. Pierwsza kategoria zespołów ma także szansę zdobycia nagrody specjalnej, przeznaczonej dla szkoły, którą reprezentuje. Nagrodę stanowi trzytomowa monografia Cieszyna oraz wielotomowa historia Śląska Cieszyńskiego, które ufundowały odpowiednio: Książnica Cieszyńska i Wydział Kultury, Sportu, Turystyki i Informacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Gra miejska zostanie rozegrana w niedzielę 30.09.2012 roku, poszczególne grupy wyruszą w teren między 10.00 a 16.00. Czas trwania gry to 1,5 do 2 godz. Zespoły powinny liczyć od 3 do 4 osób. Zgłoszenia należy dokonać wcześniej pod numerem telefonu: 798 590 639 lub osobiście w dniu trwania imprezy, pamiętając, iż liczba grup biorących udział w grze jest ograniczona.

(red.)

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: