Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Odebrali nagrodę PISF

10 września 2013, podczas 38. Gdynia ? Festiwalu Filmowego odbyła się gala wręczenia Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za rok 2012. To jedyne w Polsce nagrody przyznawane za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina.

W kategorii międzynarodowe wydarzenie filmowe tryumfował 14. Przegląd Filmowy Kino na Granicy! Tym samym nadolziańska impreza znalazła się w gronie nagrodzonych festiwali: Camerimage, Krakowski Festiwal Filmowy, Planete + Doc Film Festival, Warszawski Festiwal Filmowy, Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza ALE KINO czy T-Mobile Nowe Horyzonty.

Odbierając nagrodę dyrektorka Przeglądu Jolanta Dygoś i dyrektor programowy Maciej Gil, szczęśliwi i chyba nieco zaskoczeni, dziękowali Kapitule Nagrody i Polskiemu Instytutowi Sztuki Filmowej – za to szczególne wyróżnienie, a zgromadzonym licznie na sali animatorom i badaczom kina – za inspiracje, wsparcie, okazywane wyrazy sympatii. I wszystkich zaprosili do Cieszyna, a jakże!

W tym miejscu organizatorzy Kina na Granicy pragną podziękować także wszystkim gościom, współpracownikom, gospodarzom Cieszyna i Czeskiego Cieszyna, wolontariuszom, a nade wszystko widzom, którzy tak licznie co roku przybywają nad Olzę. Ta nagroda jest także dla Was!

Już teraz organizatorzy zapraszają na kolejny, 16. Przegląd Filmowy Kino na Granicy  ktory odbędzie się w dniach 29 kwietnia – 4 maja 2014 roku.  Uchylają także rąbka tajemnicy: jedną z części programu będzie retrospektywa znakomitego reżysera i scenarzysty słowackiego Dušana Hanáka, autora m.in. wstrzymanego na kilkanaście lat przez cenzurę dokumentu „Obrazy starego świata” (1972) czy pięknej fabuły „Ja kocham, ty kochasz” (1980) z Romanem Kłosowskim w roli głównej.


 

źródło: mat,pras/ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: