Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Odblaskowe przedszkolaki

Cieszyńscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zostali zaproszeni do Przedszkola przy ulicy Długiej w Hażlachu. Starszy aspirant Robert Wajda przypomniał przedszkolakom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dzieci otrzymały odblaskowe kamizelki. Od tego momentu, kamizelki będą służyć przedszkolakom podczas ich pieszych spacerów wzdłuż ruchliwej drogi.

Cieszyńscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Przedszkolu przy ulicy Długiej w Hażlachu zainaugurowali akcję „Ostrożny i przezorny pieszy w drodze po bezpieczeństwo”. Pod takim hasłem kontynuowana jest kampania „Rok Pieszego 2012” w całym województwie. 

To pierwsza tego typu akcja w tym roku i pierwsza, która inauguruje kampanię „2012 Rok Pieszego”.  Prowadzona od trzech lat kampania społeczna, ukierunkowana na poprawę bezpieczeństwa najmniej chronionych uczestników ruchu drogowego, w tym roku przebiega pod hasłem „Ostrożny i przezorny pieszy w drodze po bezpieczeństwo”. 

- Cieszyńscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zostali zaproszeni do Przedszkola przy ulicy Długiej w Hażlachu. Podczas spotkania maluchy wysłuchały porad o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Starszy aspirant Robert Wajda przypomniał również o tym, jak ważne jest noszenie kamizelek odblaskowych czy odzieży wyposażonej w takie elementy, szczególnie teraz w okresie zimowym. Następnie przedszkolaki otrzymały 50 kamizelek odblaskowych. Ufundowała je firma, której właścicielem jest  Pan Rudolf Sitek z Hażlacha...Teraz spacerująca grupa przedszkolaków będzie z daleka widoczna dzięki tym kamizelkom. Ponadto policjant drogówki wręczył maluchom elementy odblaskowe, aby były widoczne także wtedy, gdy z rodzicami idą do przedszkola lub z niego wracają – informuje asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy KPP w Cieszynie. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: