Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Odblaski dla dzieci

Odblaski ratują życie, to wiedzą już najmłodsi. Pół tysiąca kamizelek trafiło do skoczowskich szkół. Wszystko po to, aby najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego byli widoczni i bezpieczni na drodze. Akcję 'Bezpieczni na drodze' zrealizował Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Skoczowie wraz ze Strażą Miejską i Policją.

Przez cztery dni w skoczowskich podstawówkach trwała akcja „Bezpiecznie na drodze”. W działaniach podczas których odwiedzono 8 szkół podstawowych wzięli udział nie tylko pracownicy UM w Skoczowie ale także policjanci cieszyńskiej drogówki i Komendant Straży Miejskiej w Skoczowie.

Mundurowi obu jednostek przeprowadzili zajęcia na temat bezpieczeństwa na drodze.  Dzieci w formie zabawy uczyły się, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz jak unikać niebezpieczeństw w czasie drogi do i ze szkoły.  Funkcjonariusze podkreślali, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

 Dużą atrakcją podczas każdego spotkania była maskotka policji. Pies o imieniu  „Sznupek” bardzo chętnie bawił się z dziećmi i pozował do wspólnych zdjęć.  – Mam nadzieję, że przeprowadzona akcja nie tylko była miłym wydarzeniem dla dzieci. Idealnie byłoby, gdyby wszystkie przekazane kamizelki zyskały zastosowanie na co dzień i dbały o to nie tylko same dzieci, ale i rodzice – powiedział Piotr Rucki, zastępca Burmistrza Skoczowa.

(red/mat.pras.)

źródło: ox.pl/mat.pras.
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: