Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Od Szyndzielni do Szyndzielni, przez Równicę i Czantorię. Powstaje nowy szlak turystyczny

Wczoraj (8.2) w bielskim ratuszu odbyła się uroczystość podpisania listów intencyjnych, a także zaprezentowania projektu trasy "The Loop" - nowoczesnego, 250-kilometrowego szlaku pieszego łączącego istniejące już trasy Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego.

Trasa została zaprojektowana w ten sposób, aby turyści mogli ją pokonać w trakcie dwutygodniowego urlopu, po drodze korzystając z noclegów w odpowiednio wysokim standardzie. Jej wstępny przebieg wyznaczono przez Szyndzielnię, Klimczok, Błatnią, Brenną, Równicę, Czantorię Wielką, Stożek, Przełęcz Kubalonkę, Baranią Górę, Węgierską Górkę, Stację Abrahamów i Słowianki, Rysiankę, Halę Miziową, Pilsko, Babią Górę, Zawoję, Jałowiec, Chatę Adamów, Park Etnograficzny w Ślemieniu, Chatkę Gibasówkę, Beskid Mały do Międzybrodzia i na Górę Żar, przez Sołę, na Rogacz i Magurkę, Kozią Górę i z powrotem na Szyndzielnię.

- Długodystansowa wielka pętla beskidzka The Loop to szansa na promocję i zachowanie dziedzictwa kulturowego i krajobrazowego, co jest niezwykle ważne w wychowaniu nowych pokoleń świadomych i odpowiedzialnych turystów. Cieszę się, że walory naszej Gminy i jej potencjał turystyczny będziemy mogli udostępnić wszystkim na trasie schronisk górskich - napisał w mediach społecznościowych wójt gminy Brenna Jerzy Pilch, który uczestniczył w uroczystości.

Wśród sygnatariuszy listów intencyjnych znajdują się m.in. Beskidzki GOPR, Gościniec PTTK na Równicy, a także schroniska na Soszowie, Stożku, czy Przysłopiu pod Baranią Gorą. Uroczyste otwarcie trasy zaplanowano na koniec maja br. 

KR/UM Bielsko-Biała

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-02-09 13:57:45
mako: Chyba praktyczniej zaczynać i kończyć szlak pod Szyndzielnią, a nie na Szyndzielni.
2023-02-09 17:16:06
poCieszny: @mako, nie, bo kolejka nie zarobi ;)
2023-02-09 18:20:29
Ar--Ai: już sto lat temu takie tematy ogarniała grupka turystów-pasjonatów, dziś potrzebne do tego Jaśnie Wielmożne Gremium, listy intencyjne, kamery sraty pierdaty no i rzecz jasna etaty
2023-02-10 12:41:42
tomi71: jak dla mnie to OK ...tylko ta nazwa!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: