Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Od soboty powrót obostrzeń w 19 powiatach. Również w cieszyńskim

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że od soboty (8.08) na 19 powiatów w całym kraju zostaną nałożone obostrzenia związane z rozwojem epidemii koronawirusa. W tym gronie znalazł się powiat cieszyński, jednak restrykcje będą w naszym regionie łagodniejsze.

Powiaty zostały podzielone na dwie strefy - "żółtą" i "czerwoną". Szczegółowe regulacje mają być podane do wiadomości w sobotę, jednak już teraz wiadomo, że w "czerwonej" będzie obowiązkowe noszenie maseczek (również w przestrzeniach otwartych), a w weselach i uroczystościach rodzinnych będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 50 osób. - Obostrzenia dotyczą [również - dop. red.] targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek. Wśród nich będą m.in. wesołe miasteczka, zgromadzenia w kościele i uroczystości rodzinne - dodał Szumowski.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński zamieścił na Twitterze mapę, na której zaznaczone są powiaty, na których będą obowiązywać nowe obostrzenia:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-08-06 11:21:38
arcybiskup: Czyli do soboty spokój. Kiedyś przy pracy w lesie walnąłem się siekierą w łeb, krwawiąc, udałem się do lekarza rodzinnego. Obejrzał ranę i powiedział tak: proszę się nie przejmować, zgłosić się do mnie w sobotę. W sobotę leczymy wszystkich i zakładamy im opatrunki.
2020-08-06 11:22:30
arcybiskup: Czyli do soboty spokój. Kiedyś przy pracy w lesie walnąłem się siekierą w łeb, krwawiąc, udałem się do lekarza rodzinnego. Obejrzał ranę i powiedział tak: proszę się nie przejmować, zgłosić się do mnie w sobotę. W sobotę leczymy wszystkich i zakładamy im opatrunki.
2020-08-06 12:01:18
krzysztof.mm: ciemny lud kupił przedwyborcze ogłaszanie przez PiS zwycięstwa nad epidemią, teraz ciemny lud morda w kubeł i powrót do obory
2020-08-06 12:29:04
tom lem: ... ten dalej ozorem miele, przed i po wyborach niezadowolony. Czy to nie aby objawy?
2020-08-06 12:31:21
krzysztof.mm: ✍ Wkurza mnie nie to, że lud wybiera, jak chce, bo ma do tego prawo, tylko to, że wybiera skurwysynów, którzy umiejętną manipulacją potrafią temu ludowi wmówić, że oferują to, czego on potrzebuje. Mówienie o Dudzie nie ma najmniejszego sensu. Oczywiście jest brzydki i okropnie mówi, ale to nie Duda jest problemem, tylko Jarek. Nie oszukujmy się. Człowiek, który na własnym narodzie odreagowuje osobiste kompleksy i mści się za to, że Bóg go stworzył takim, jakim jest. Andrzej Stasiuk ✍ podpisuję się pod tą diagnozą, od siebie dodam, że okres władzy Kaczyńskiego nie tyle wygenerował, co ujawnił, sprowokował falę swoistych coming-outów wszelakiej maści patologii moralnej i osobowościowej, szumowin, frustratów, cynicznych karierowiczów, bezczelnych oszustów itepe, obnażył fałsz i obłudę kleru katolickiego, odsłonił mroczną stronę polskiej substancji narodowej - i to jest uważam jedyny w gruncie rzeczy pozytywny aspekt tego bolesnego doświadczenia
2020-08-06 12:47:02
tom lem: ...krzysio+-, zajmij się literaturą nie polityką, wszystkim to wyjdzie na dobre - zwłaszcza Tobie ;-)
2020-08-06 12:59:56
: Epidemii NIE MA, choć wirus jest obecny (jest nowy i trochę groźniejszy od sezonowej grypy.) Trzymajcie dystans, a maseczki radze zakładać tylko przed wejściem do zamkniętych, ciasnych pomieszczeń, ale nie na dłużej niż na 10-20minut, ze względu na wdychanie dużej ilości dwutlenku węgla, które również jest szkodliwe dla płuc.
2020-08-06 13:01:47
: Pozatym żadne inne obostrzenia nie są, nie były i nie bedą koniecznie. Rząd udupił naród.
2020-08-06 15:05:29
Vito: Krzysztofie, ale sam Budka stwierdził że wybory w lipcu są bezpieczne. Ze epidemia nie groźna. Co innego w maju, bo wtedy to było narażanie narodu na smierc. Swoje żale kieru do Partii Obywatelskiej, że nie bronili ludu
2020-08-06 16:15:54
Adrian 74: Macie krótką pamięć. Przecież podczas kampanii prezydenckiej Krzywonousty głosił wszem i obec o zakończeniu pandemii.
2020-08-07 08:49:12
Łobibok: Krzywousty głosił, że są to tylko zalecenia a nie nakazy. https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/200529670-Morawiecki-Dystans-To-zalecenie-nie-nakaz.html
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: