Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

13 nowych zakażeń w regionie

Pięciu mieszkańców gminy Strumień, trzech gminy Hażlach, dwóch - Zebrzydowic i po jednym Cieszyna, Istebnej i Skoczowa otrzymało dziś pozytywne wyniki testów na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Co więcej, aż 12 osób wyzdrowiało z COVID-19, z czego najwięcej z nich mieszka w gminie Istebna (6). Szczegółowe dane cieszyński sanepid przedstawia w poniższej tabeli:

W kraju odnotowano kolejny niechlubny "rekord" ilości zakażeń - patogen wirusa powodującego chorobę COVID-19 wykryto u 726 osób, z czego najwięcej przypadków odnotowano w województwie śląskim (137).

W związku z rozwojem pandemii minister Łukasz Szumowski zapowiedział wprowadzenie obostrzeń od soboty (8.08) na terenie dziewiętnastu powiatów w kraju, w tym cieszyńskiego. Pisaliśmy o tym tutaj - LINK.

KR/PSSE Cieszyn/MZ

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-08-06 12:04:41
Vito: Wisła wolna od koronawirusa. Tymczasem w jablonkowie zakazilo się ponad 20osob z zespołu gorol, który występował na TKB w Wisle. A organizatorzy zapewniali że będzie to bezpieczna impreza. Wszystkie gminy zrezygnowały z imprez. Ale nie Wisła. Tu sezon zlotowkowy najważniejszy.
2020-08-06 12:14:56
krzysztof.mm: nic się nie dzieje, przecież Polskę zalało 100 mln maseczek obiecanych od A n ż e j a i tysiące respiratorów wielokrotnie przepłaconych i wciąż wirtualnych od mafijnego kumpla PiS-owskiego ministra Szumowskiego - konkretnie tę PiS-owską Polskę zalało i wpatrzony w partyjną K u r w i z j ę ciemny lud w niej mieszkający, w realu niestety wszyscy jesteśmy dokładnie jak na początku tej epidemii, w czarnej PiS-owskiej d^upie c h a o s u, b a j z l u, n i e k o m p e t e n c j i, ni e u d o l n o ś c i, c w a n i a c t w a, p a r t y j n i a c t w a, k ł a m s t w, o s z u s t w, z ł o d z i e j s t w a - a najważniejsze dziś zadanie władzy PiS to ściganie wieszających tęczowe flagi i wypowiadanie konwencji o przemocy w rodzinie
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: