Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Od nowego roku, do ''nowej starej szkoły''

W Zebrzydowicach dobiega końca budowa kolejnego w powiecie Orlika. W związku z jego budową, na ulicy Kasztanowej obowiązywał do końca ubiegłego roku ruch jednokierunkowy. Jak się okazuje znaki wraz nowym rokiem nie znikły. Stało się tak z tego powodu, iż postanowiono, że tymczasowa organizacja ruchu na ul. Kasztanowej w Zebrzydowicach zostaje przedłużona na dotychczasowych warunkach do dnia 29.06.2012r., tj. do zakończenia roku szkolnego

W tym okresie ruch drogowy odbywał się będzie jednokierunkowo na odcinku ul. Kasztanowej pomiędzy ul. Kochanowskiego a ul. Górniczą oraz wyznaczone zostały na tym odcinku miejsca postojowe dla pojazdów osobowych.

Powyższa decyzja wynika z kilku powodów m.in. z wniosków Policji w sprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na tym odcinku drogi a także przedłużającą się procedura odbiorową parkingu przy "Orliku".

Jest jeszcze jeden dosyć istotny powód – otóż od 01.09.2012r. nastąpi zmiana organizacyjna szkoły klasy I-III przejdą do "Stare Szkoły". Niedawna reforma oświatowa, obejmuje obowiązkiem szkolnym 6-cio latków. Zebrzydowickie szkoły nie były dotąd przygotowane do przyjęcia sześciolatków. W centrum gminy Zebrzydowice stał opuszczony budynek nazywany potocznie „starą szkoła”, w której kiedyś odbywała się nauka w klasach 1-4. Wraz z oddaniem nowoczesnego budynku szkolnego w innym miejscu wsi, budynek od początku lat 90-tych pozostawał pusty i niszczał. Jednym z pomysłów władz gminy był właśnie trwający remont budynku i utworzenie w nim szkoły z klasami 1-3.  

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: