Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Od lat 4 do 104

W sobotę (02.12) na ternie sali konferencyjnej w pawilonie diagnostyczno-zabiegowym Szpitala Śląskiego odbyły się zajęcia ''od lat 4 do 104''. Organizatorami byli Szpital Śląski w Cieszynie wraz z Drewnianym Centrum Rozrywki w Cieszynie oraz Fundacją Zdrowia Śląska Cieszyńskiego. Wszyscy, którzy zdecydowali się w tym czasie przybyć na wydarzenie, mieli szansę zmierzyć się z różnymi grami logicznymi oraz sprawdzić swoją pamięć.

Do dyspozycji osób, które w tym terminie zdecydowały się odwiedzić salę konferencyjną w szpitalu były między innymi klocki logopedyczne, flipper magnetyczny – czyli urządzenie do zabawy, które jednocześnie usprawnia układ oddechowy, gry wymuszające logiczne myślenie i poprawiające zdolności matematyczne, kostki naciskowo-pamięciowe, które są stosowane podczas terapii u osób posiadających trudność z napięciem mięśniowym oraz wiele innych. Gry i zabawy dostępne dla gości wydarzenia były wykonane z drewna i oprócz faktu, że były sposobem na doskonałą zabawę, w jakiś sposób poprawiały określone zdolności.

- W szpitalu prowadziliśmy różnego rodzaju zajęcia pro-zdrowotne zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych – powiedziała w rozmowie z ox.pl Barbara Karnas-Greń, organizatorka akcji – ta akcja miała połączyć oba cykle, gdyż zaproszeni na nią zostali zarówno dorośli, jak i dzieci. Wszystkie gry i zabawy, które tutaj znajdziemy, w jakiś sposób mają pobudzać kreatywność i logiczne myślenie. Poziom zaawansowania niektórych, jest naprawdę wysoki, jednak wszystkie gwarantują doskonałą zabawę.

 

Jak sama nazwa wskazywała, wydarzenie było skierowane do osób w każdym wieku, jednak jak podawali organizatorzy akcji, szczególnie skorzystać na tego typu zabawach mogą osoby po udarach. Wszystkie gry, zgromadzone w sobotę (02.12) na ternie Sali konferencyjnej w szpitalu poprawiały koordynację wzrokowo-motoryczną, w związku z czym doskonale nadają się do rehabilitacji osób, które na skutek udaru mają zaburzone określone funkcje organizmu i muszą wrócić do pełnej sprawności.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: