Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Od 5 klasy znów nauczanie zdalne

27 stycznia 2022 roku wraca w szkołach nauka zdalna. Uczniowie klas 5-8 oraz szkół ponadpodstawowych przez miesiąc mają uczyć się zdalnie. W klasach 1-4 szkół kontynuowana będzie nauka w trybie stacjonarnym.

Od 27 stycznia do 17 lutego 2022 roku uczniowie klas 5-8 szkół oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych znów będą uczyć się w trybie zdalnym - Obserwując dane epidemiologiczne, musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej w szkołach. Rośnie liczba chorych na koronawirusa. I to jest powód, dla którego musimy ograniczać naukę stacjonarną – powiedział Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Uczniowie klas 1-4 szkół podstawowych będą kontynuowali naukę w trybie stacjonarnym. Z kolei w szkołach specjalnych, decyzja o trybie nauczania będzie zależała od dyrektora.

W szkołach zawodowych utrzymana zostanie stacjonarna, praktyczna nauka zawodu. Uczniowie, przygotowujący się do egzaminu ósmoklasisty i maturalnego będą mieli możliwość konsultacji indywidualnych i grupowych z nauczycielem.

JŚ/red.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-01-26 13:44:32
tom lem: ... lepiej by było gdyby minister Edukacji i Nauki zajął się szkolnictwem a minister zdrowia chorobą. W tym wypadku własną chorobą ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: