Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Oczekują na COVID

Wielokrotnie informowaliśmy na naszych łamach o oszustwach na tzw. wnuczka. Przy okazji pandemii przestępcy zmodyfikowali swoją metodę teraz wykorzystują koronawirusa by wyłudzić gotówkę.

- Dzwonią głównie do starszych osób podając się za członka rodziny, który zachorował na Covid i jest w bardzo złym stanie. Po chwili do rozmowy wkracza rzekomy lekarz, który potwierdza tę sytuację wskazując na pilną potrzebę wdrożenia terapii ratującej życie. Informując o konieczności poniesienia sporych nakładów finansowych próbują wyłudzić pieniądze żerując na dobrym sercu rozmówcy i jego strachu o życie swoich najbliższych. Chcąc wymusić szybką reakcję wywierają słowną presję na starszych osobach. By osiągnąć swój cel potrafią płakać do słuchawki czy wręcz krzyczeć na rozmówcę, który nie chce przekazać im pieniędzy – informują mundurowi.

Jeśli dzwoni do nas osoba która próbuje wmówić nam, iż musimy zapłacić za leczenie najbliższych powinniśmy jak najszybciej przerwać połączenie i zadzwonić pod numer 112, by poinformować o próbie oszustwa policję.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-01-24 12:29:25
1234567890: Przecież to scenariusz na leczenie juz niedlugo przez nasza sluzbe zdrowia. Zrobia tak jak z dentystami, tylko prywatnie.Ale skladki dalej bedziemy płacić. Oczywiscie wina Tuska..... ...
2022-01-24 14:35:10
: to ciekawe, bo oszuści na "polski ład", "500+", "pegasusa", "milion elektryków", "cud gospodarczy" itd choć doskonale znani nie tylko policji i prokuraturze, ale nam wszystkim - ciągle na wolności, i dalej swój oszukańczy proceder bez przeszkód uprawiają
2022-01-24 16:43:07
miriam11: Na dyć na tyn Covid to oszukuje cały świat.
2022-01-24 16:55:02
miriam11: Za 88 lat w rankingach stulecia; Kategoria ,Wały i Afery - pierwsze miejsce : OGŁOSZENIE ŚWIATOWEJ PANDEMII. :-)))
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: