Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Oczami niewidomego: Cieszmy się małym szczęściem

„Ten szczęśliwy - kto ma to, czego NAPRAWDĘ pragnie. Ale także: Ten szczęśliwy - kto w życiu dąży do tego, czego NAPRAWDĘ pragnie” - Nasze życie jest w ciągłym biegu. Skupiamy się za tym aby mieć super zarobki, super pracę, super samochód, aby nasze dzieci miały najlepszych nauczycieli nie patrząc na to co dzieje się w szkole, aby mieć lepsze wczasy niż koleżanka czy kolega z pracy itp. Rządzi nami kasa, kasa i kasa. Nie potrafimy się cieszyć drobnostkami, małymi powodami do szczęścia.

 Szczęście to stan duchowy człowieka , w którym hormony "dobierają się" w dany sposób , a człowiek odczuwa coś w rodzaju "euforii". jednak szczęście jest różne w zależności od człowieka. jest to stan trudny do opisania, każdy odczuwa go na swój sposób. wiele osób odczuwa szczęście , ale tego nie zauważa , bądź nie chce zauważyć. nie wszyscy też potrafią to szczęście okazywać , a tym bardziej się nim dzielić. znika ono tez często w skutek "nie cieszenia się nim". o szczęście to zarówno radość , jak i powód do radości

Każdy z nas ma inne powody do szczęścia czy zadowolenia. Jeden cieszy się tylko ze stanu swojego konta, drugi z fajnego samochodu czy mebli w salonie, dla innego nowe mieszkanie jest szczęściem, a dla drugiego nowa kanapa w salonie. Osoby starsze mają trochę inne spojrzenie na szczęście – dla nich każdy kolejny dzień przeżyty w zdrowiu jest szczęściem.

Ja jako osoba niepełnosprawna uważam, że pomimo mojej dysfunkcji wzroku i tak nie mam tak źle jak patrzę na osoby z którymi mam styczność. Dysfunkcja ruchu, mowy, brak poruszania głową, ustami, wózki inwalidzkie czy inne rzeczy to w porównaniu ze mną są problemy.

Szczęśliwymi osobami są ludzie, którzy znajdują na swojej drodze swoją „drugą połowę” i cieszą się sobą. Człowiek czasem jak tylko obudzi się rano i może samemu zrobić sobie śniadanie lub ugotować szklankę herbaty jest szczęśliwym człowiekiem. Niestety wielu z nas tego sobie nie docenia. Żyjemy pracą, Facebookiem,czy innym portalem społecznościowym nie zastanawiając się nad tym co może nam przysporzyć chociaż odrobinę szczęścia w naszym życiu.

Andrzej Koenig

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: