Ochaby z nagrodą

W niewielkiej szkole w Ochabach powstanie zielona pracownia. W niej uczniowie poznawać będą tajniki przyrody. Uczyć się tutaj będą o ekologii i ochronie środowiska.

Nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki w Ochabach Małych stworzyli projekt zielonej pracowni. Dzięki zajęciom w profesjonalnie wyposażonej klasie młodzież ma być bardziej świadoma ekologicznie.

Złożyliśmy wniosek do Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach i już jest efekt. Wniosek został oceniony, otrzymaliśmy za niego nagrodę w wysokości 6,5 tys. zł. Kolejnym krokiem będzie staranie się o wsparcie na wyposażenie pracowni
- przyznaje Anna Żertka nauczyciel przyrody i chemii w ochabskiej podstawówce. Jak tłumaczy nauczycielka, pracownia ma nawiązywać do zielonej oazy. Jej dekorację stanowić będą fototapety pustyni i zielonych przestrzeni wokół oazy. - Ale przede wszystkim młodzież ma tutaj uczyć się o przyrodzie najbliższej okolicy – podkreśla Żertka.Na konkurs Zielona pracownia_projekt'2018 wpłynęły z całego województwa 153 zgłoszenia. Przedmiotem konkursu było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, z przeznaczeniem na wdrożenie nagrodzonego projektu ekopracowni w roku szkolnym 2018/2019, a placówki wyróżnione - nagrody rzeczowe przeznaczone na wyposażenie pracowni.

Nadesłane prace oceniono, biorąc pod uwagę: pomysł na zagospodarowanie pracowni (wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetykę kreatywność, innowacyjność rozwiązań), różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu oraz zasadność ich zakupu. Laureaci mogą liczyć na nagrody w wysokości do 6.500 zł.
Jak mówią Katarzyna Grzybek i Paweł Kubaczka, uczniowie ze szkoły w Ochabach, na pewno dzięki projektowi poszerzą swoją wiedzę, choć nie ukrywają, że w placówce już od dawna uczestniczą w różnych działaniach proekologicznych.Szkoła kończy właśnie projekt, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami, w lecie przeprowadzony zostanie remont sali. Nauczyciele liczą przede wszystkim na pomoce naukowe, które pomogą w zrozumieniu wielu procesów naukowych. W powiecie cieszyńskim, oprócz szkoły w Ochabach, nagrodę za projekt otrzymał również Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 w Wiśle.


Jan Bacza

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-04-21 06:56:27
wranek: W szkole nr.7 w Cieszyni Krasnej taka pracownia jest już dawno i to naturalna pod chmurką.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją