Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ochaby: most gotowy

Most przy ul. Strażackiej w Ochabach, który był remontowany od lata 2019 roku, został oddany do użytku. Inwestycja kosztowała blisko 8 mln zł.

Co prawda trwają jeszcze prace przy rozbiórce tymczasowego mostu, który służył kierowcom od początku sierpnia, jednak droga jest przejezdna.

Jak informuje Urząd Miejski w Skoczowie, przeprowadzenie remontu mostu było konieczne z uwagi na naruszenie jego konstrukcji. Doszło do niego podczas ubiegłorocznych opadów deszczu, które spowodowały zagrożenie powodziowe.

Koszty modernizacji pokryły pieniądze z budżetu państwa (blisko 4 mln zł) oraz gminy Skoczów i powiatu cieszyńskiego (po ok. 2 mln zł).

KR/UM Skoczów

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-10 13:23:07
null: Nie ma to jak zrobić most na 6 milionów bez chodnika po obu stronach w szczególności, że stary most miał dwa chodniki. Przyjadą ludzie w lato nad Wisłę i zacznie się chodzenie po drodze.
2020-01-11 06:12:18
KrisBudUslugi@gmail.com: Jak wyburzenia starego mostu i zrobienie nowego wraz z fundamentem można nazwać remontem.. To ok.. Ale przy takiej inwastycji most mugł być szerszy 1 chodnik to mało. A jak się auta mijają to też nie rewelacja, stary most był szerszy.Ale nie ma co narzekać teraz mamy nowy most w Ochabach.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: