Ochabskie Papaje

W sobotę 20 sierpnia na terenie Tradycyjnej Zagrody Rolnej- Skansenu w Ochabach miał miejsce Wyścig Pojazdów Własnej Produkcji- Ochabskie Papaje. Impreza odbyła się już po raz 12. Startowała w niej rekordowa liczba 21 załóg. Zawody cieszyły się ogromną popularnością wśród bardzo licznie zgromadzonej publiczności. Gościem specjalnym imprezy był aktualny Mistrz Europy w Rajdach Samochodowych Kajetan Kajetanowicz, który jako pierwszy zmierzył się z trasą przejazdu. Mistrz kierownicy chętnie rozmawiał z fanami, rozdawał autografy i pozował do zdjęć. Kibice oprócz wyścigu mogli również obejrzeć kolekcję starych pojazdów i sprzętów rolniczych. Zwycięzcą zawodów został Dariusz Olszewski (1,43), drugie miejsce zajął Łukasz Matuszek (1,49), a trzecie miejsce zajął Jakub Zawada (1,58). Organizatorami imprezy było Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna oraz Rada Sołecka. Nad przebiegiem imprezy czuwał Sołtys Ochab Pan Maciej Bieniek. Fot: Aleksandra Tyrna