Oceláři Trzyniec przegrywają

Czeska liga hokejowa nie poznała dzisiaj jeszcze swego zwycięzcy. HC Oceláři Trzyniec do wczoraj mieli przewagę 3:0 nad HC Vítkovice Steel. Dzisiaj stanęli przed szansą na 4. zwycięstwo i tytuł mistrzowski. Niestety, nie udało się.

Spotkanie pomiędzy obiema drużynami było tak długie jak tylko mecz hokejowy może trwać. Najpierw w trakcie meczu, Vitkovice dwa razy wyrównały, aż w końcu same objęły prowadzenie. Ostatecznie po trzech tercjach na tablicy widniał wynik 4:4. Rozstrzygnięcia spotkania nie przyniosła również dogrywka. O wyniku zadecydowały więc karne. Tutaj kunszt pokazał bramkarz Vitkovic i tym samym stan meczy finałowych pomiędzy HC Hc Oceláři Trzyniec - HC VÍTKOVICE STEEL wynosi 3:1

Tercje: 2:2, 1:0, 1:2 - 0:0

Bramki i asysty: 7. Sýkora (Burger), 19. Vrána (Malík, Klimek), 35. Húževka (Káňa, Ujčík), 60. Klimek (Káňa), roz. sam. náj. Šedivý - 5. Bonk (Varaďa, Růžička), 12. Zíb (Koudelka), 51. Lojek (Kohn, Květoň), 53. Kohn (Krajíček). Rozhodčí: Baluška, Ország – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 9 471 (Vyprodáno).

Przebieg spotkania: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4, 5:4.