Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Obwodnica dopiero na wiosnę

W połowie listopada minął termin oddania do użytku obwodnicy w Ustroniu Polanie. Kierowcy nadal jednak skazani są na jazdę starą drogą i niedogodności związane z trwającą ciągle budową.
Gotowa jest już asfaltowa droga na całym odcinku 2.2 km od Polany do granicy miasta Ustronia i Wisły. Stoi też sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Katowickiej II oraz na skrzyżowaniu ulicy Wiślańskiej z Wczasową obok motelu. Gotowe są mosty nad Suchym Potokiem, na Młynówce i tzw. mostek gospodarczy, a także przejście podziemne dla pieszych od dworca kolejowego do wyciągu krzesełkowego. Z informacji uzyskanych w katowickim Zarządzie Dróg Wojewódzkich wynika jednak, iż obwodnica zostanie włączona do ruchu dopiero na wiosnę. Powodem są trudności natury technicznej, a głównie chodzi o „ruchomą" skarpę u podnóża Czaniorii. Podczas opadów i nie tylko wtedy na jezdnię osuwa się ziemia, spadają kamienie i kawałki skał.
Skarpa ma być zabezpieczona przy pomocy prętów o długości od 9 m do 15 m, które zostaną zabetonowane w ziemi. Całość zostanie obłożona geo-kratą i przykryta warstwą ziemi. Opóźnienie powstało też z powodu przeszkód formalnoprawnych, niezależnych od głównego wykonawcy, którym jest spółka Boegl&Krysl Polska.
Tej zimy zatem nie znikną problemy związane z parkowaniem pod wyciągiem na Czantorię. Znowu trzeba spodziewać się korków, bo Polana jest newralgicznym miejscem podczas weekendów na trasie Ustroń.
źródło: GZC
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: