Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Obserwatorium Nietoperzy na Śląskim Szlaku Przyrody

Szlak Przyrody Województwa Śląskiego został wzbogacony o Obserwatorium Nietoperzy w Brennej. Spotkanie z nietoperzami znalazło się w gronie 58 miejsc, docenionych na Śląsku.

Szlak Przyrody Województwa Śląskiego to miejsca rozsiane po całym Śląsku. Obecnie na szlaku znajduje się 58 punktów. Obserwatorium Nietoperzy w Brennej nie jest pierwszym miejscem na Śląsku Cieszyńskim, które znalazło się na śląskim szlaku przyrodniczym. Pozostałe obiekty to: Rezerwat Czantoria, Kamieniołom Skalica (Ustroń), Kamieniołom Jasieniowa (Goleszów), Rezerwat Lasek Miejski (Cieszyn), Odkrywka Cieszynitów (Cieszyn) i Barania Góra.

Kolejnym obiektem na Śląsku Cieszyńskim, który znalazł się na szlaku jest Obserwatorium Nietoperzy w Brennej. Co oferuje Obserwatorium? To szansa na spotkanie z nietoperzami i poznanie tych ciekawych ssaków - Wyprawa do Obserwatorium to około 30 minutowe spotkanie z nietoperzami, podczas którego odwiedzający mają okazję nie tylko poznać zwyczaje tych niezwykłych ssaków, ale także usłyszeć i zobaczyć je dzięki kamerom oraz specjalnej szybie. Obserwatorium czynne jest w okresie bytowania nietoperzy na strychu szkoły, od maja do końca września – wyjaśniają przedstawiciele Gminy Brenna.

Celem przyświecającym utworzeniu Szlaku Przyrody było zainteresowanie zwiedzaniem i poznawaniem przyrody województwa śląskiego zarówno jego mieszkańców, jak i turystów spoza regionu. Szlak ma promować przyrodę i zachęcać do poznawania lokalnego dziedzictwa przyrodniczego.

 

JŚ/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: