Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Obrady w Starostwie Powiatowym

We wtorek (24.11) odbyła się XIV sesja Rady Powiatu Cieszyńskiego. Wszystkie projekty uchwał, które znalazły się w porządku obrad zostały przyjęte przez radnych większością głosów. Przed rozpoczęciem sesji Brązowy Medal ''Za Zasługi dla Obronności Kraju'' odebrał z rąk Starosty pracownik Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Listopadowa sesja Rady Powiatu w Cieszynie przebiegała sprawnie i spokojnie. Wszystkie projekty uchwał, które znalazły się w porządku obrad zostały przyjęte przez radnych większością głosów. Na dłużej zatrzymano się m.in. nad uchwałą w sprawie zmian budżetu powiatu. Radna Czesława Haczek w tym punkcie zwróciła się do Starosty z pytaniem czy są przewidziane nagrody dla pracowników administracji i obsługi w placówkach oświatowych. Janusz Król przyznał, iż takie nagrody nie są przewidziane. Głos w tej kwestii zabrała również Lilla Salachna-Brzoza członek Zarządu, która wskazała na fundusz jednoprocentowy dla pracowników. Haczek dodał, iż miała na myśli raczej nagrody świąteczne, które w grudniu w zeszłej kadencji były wypłacane. Jeżeli jednostki wypłacają wspomniane świąteczne nagrody związane z końcem roku, to wypłacają je ze swoich oszczędności. Tak też czasami bywa w jednostce jaką jest Starostwo Powiatowe – dodał Król.

Kolejny temat, który zaciekawił radnych dotyczył planu kontroli i pracy Komisji Rewizyjnej na rok 2016. Starosta Janusz Król zwrócił uwagę na majową kontrolę której przedmiotem miałaby być polityka kadrowo - płacowa w Starostwie i powiatowych jednostkach organizacyjnych. Co Komisja Rewizyjna ma zamiar kontrolować? Jakie materiały Zarząd ewentualnie będzie musiał dostarczyć Komisji? – pytał Starosta. Jeżeli Komisja kierowała się tym o czym wcześniej już rozmawialiśmy na Komisji Budżetowej, by zastanowić się nad średnimi zarobkami w naszych jednostkach to wiem, że taki materiał był przygotowywany przez Wydział. Taka analiza była już robiona. W związku z tym nie wiem, czy konieczne jest by Komisja Rewizyjna dalej w ten sposób zajmowała się tym tematem – zaznaczył Król.

Po wystąpieniu Starosty przewodniczący Komisji Rewizyjnej Janusz Juroszek poprosił Przewodniczącego Rady o parę minut przerwy, by członkowie Komisji mogli skonsultować zaplanowane na maj działania. Kiedy wznowiono obrady Juroszek wprowadził do wspomnianego projektu uchwały autopoprawkę dotyczącą majowych kontroli. Zamiast polityki kadrowo - płacowej w Starostwie i powiatowych jednostkach organizacyjnych wprowadzono kontrolę Powiatowego Domu Pomocy Społecznej „Feniks” w Skoczowie. Czym zasłużył sobie właśnie ten Dom Pomocy Społecznej na to, że Państwo chcecie go kontrolować ? – pytał radny Wojciech Brachaczek.

Odpowiedzi na to pytanie udzieliła Danuta Wasilewska. W Domu Pomocy Społecznej „Feniks” jest nowa pani dyrektor. Chcielibyśmy zobaczyć jak układa sobie pracę. Były tam przekazane także dodatkowe środki. Zobaczymy na co zostały spożytkowane. Z kolei Juroszek zaznaczył, iż być może w 2017 roku do planu kontroli zostaną wprowadzone inne domy pomocy społecznej.

Podczas sesji nie tylko dyskutowano nad uchwałami. Zanim przystąpiono do obrad odbyła się mała uroczystość. Pracownik Starostwa Powiatowego w Cieszynie Mariusz Piotrowiak z rąk Starosty Janusza Króla odebrał Brązowy Medal „Za Zasługi dla Obronności Kraju”. Radna Janina Żagan pod koniec sesji poprosiła o więcej informacji na temat wyróżnionej osoby. Sylwetkę odznaczonego przybliżył radnym Janusz Król. Mariusz Piotrowiak  od września 2007 roku pracuje na stanowisku Inspektora w Wydziale Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Zarządzania Kryzysowego w cieszyńskim Starostwie. Zajmuje się przygotowaniem dokumentacji planistycznej z zakresu obronności. Prowadzi sprawy dotyczące akcji kurierskiej. Zajmuje się sprawozdawczością z zakresu obrony cywilnej. Do jego obowiązków należy przygotowanie i przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej w powiecie cieszyńskim, od 2008 roku pełni funkcję sekretarza Powiatowej Komisji Lekarskiej. Stale podnosi swoją wiedzę z zakresu realizowanych zadań obronnych poprzez udział w szkoleniach dotyczących tej tematyki. Za włożony trud w rozwój idei obronnych  Minister Obrony Narodowej nadał mu  Brązowy Medal „Za Zasługi dla Obronności Kraju”.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-11-26 20:24:21
crank: \"Za włożony trud w rozwój idei obronnych Minister Obrony Narodowej nadał mu Brązowy Medal "Za Zasługi dla Obronności Kraju". Czyżby ten pan nie pobierał wynagrodzenia za wykonywaną pracę? Panie starosto! Od razu czujemy się bezpieczniej! Zwłaszcza, że tym ministrem jest zapewne znany wszystkim A.Macierewicz.
2015-11-26 21:40:01
dyżurny: Myślałem że to co najmniej weteran z Afganu, a tu jakiś urzedasik co dokumentuje poborowych...<br />Bez komentarza...
2015-11-27 11:31:39
ibis: Nie widać jaki to \&quot;byk\&quot;? Zapewne służył w marynarce.........pod podszewką. :-))
2015-11-28 08:20:27
janusz s: Dziupki,dziupki,noski,noski,bara,bara-potem won!!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: