Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Obowiązek dla mikrofirm! Musisz złożyć JPK_VAT? Warto przeczytać!

Masz firmę i jesteś podatnikiem VAT? Od 1 stycznia 2018 r. ok. 1,6 mln mikroprzedsiębiorców dołączy do grona podatników VAT, którzy prowadzą elektroniczną ewidencję VAT (czyli rejestr sprzedaży i zakupów VAT) oraz przesyłają ją jako JPK_VAT. Czym jest JPK_VAT? Jak wysłać go najprościej i najskuteczniej?

Pora na mikrofirmy
Duże przedsiębiorstwa wysyłają JPK_VAT od 1 lipca 2016 r., a małe i średnie od 1 stycznia 2017 r. Teraz obowiązek ten będą miały również mikroprzedsiębiorstwa. Podatnicy VAT, którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, od 1 stycznia 2018 r. będą mieć obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT.

Czym jest JPK_VAT?
JPK_VAT to rejestr sprzedaży i zakupów VAT w formie elektronicznego Jednolitego Pliku Kontrolnego (stąd skrót JPK). Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie, do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni, nawet jeśli podatnik rozlicza się kwartalnie.

Warto złożyć już teraz
Ministerstwo chce zachęcić przedsiębiorców do przesyłania JKP_Vat już teraz – ci, którzy prześlą go jak najszybciej mogą liczyć na szybszy zwrot podatku – zamiast 60 dni będzie to nawet 25 dni. Dotyczy to rozliczeń za październik, listopad i grudzień 2017 r.

Jak to się robi?

Mikroprzedsiębiorcy mogą składać swoje JPK_VAT przy użyciu swoich zaktualizowanych i licencjonowanych programów księgowych lub za pomocą portalu Ministerstwa Finansów. - Jednak żeby to zrobić należy założyć profil zaufany, zainstalować specjalną aplikację, przygotować i podpisać cyfrowo pliki. To sporo zachodu- szczególnie, jeśli ktoś jest jednoosobową firmą i ma całą firmę na głowie- wyjaśniają pracownicy z Biura Podatkowego Polak i Wspólnicy Sp.J.

Złożymy JPK_Vat za Ciebie!

Dlaczego warto nam to zlecić?
- Mamy ponad 20-letnie doświadczenie w obsłudze wszystkich firm zarówno tych większych jak również małych, nawet jednoosobowych. Sprawdź nas na www.podatki-cieszyn.pl
-Proponujemy Ci jedną, miesięczną, przystępną stawkę za obsługę. Nie zaskoczymy Cię żadną dodatkową opłatą. W tym otrzymujesz również zeznanie roczne także dla małżonków i dzieci.
- Jeśli powierzysz nam swoją księgowość - cały kłopot z tym związany będzie po naszej stronie - Ty możesz się skupić tylko na prowadzeniu działalności, a my załatwimy całą obsługę księgową i kadrowo-zusowską. Dodatkowo zyskujesz także ubezpieczenie od błędów ( posiadamy ubezpieczenie OC).

Masz jakiekolwiek pytania?
Dzwoń teraz pod numer telefonu: 606-288-795
Albo napisz do nas na: biuropolak@gmail.com

Uwaga! Teraz promocja dla nowych klientów: 50 % rabatu przez trzy miesiące! Szczegóły tej wyjątkowej promocji na www.podatki-cieszyn.pl.


Artykuł sponsorowany

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: