Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Obostrzenia przedłużone!

- Przedłużamy obowiązujące obostrzenia do 18 kwietnia – poinformował dziś minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Choć od kilku dni odnotowujemy mniejszą liczbę zakażeń, to sytuacja w szpitalach wciąż jest bardzo trudna. Każdego dnia przybywają pacjenci wymagający hospitalizacji, a także pomocy respiratorów. Dlatego przedłużamy obowiązujące obostrzenia do 18 kwietnia – wyjaśnia minister.

Blisko 34,7 tysięcy (78%) zajętych łóżek covidowych, ponad 3300 (ok. 79%) wykorzystywanych respiratorów. Dla porównania, dwa tygodnie temu mbyło ponad 27 tys. zajętych łóżek i ponad 2600 respiratorów. Odnotowywany w ostatnich dniach spadek zakażeń niestety nie znajduje odzwierciedlenia w szpitalach, do których trafiają chorzy zakażeni w poprzednich tygodniach. Sytuacja jest wciąż bardzo trudną sytuację.

- Zdecydowaliśmy o utrzymaniu obowiązujących obostrzeń, ale bacznie przyglądamy się napływającym każdego dnia informacjom o liczbie zakażonych, liczbie zgonów, zajętych łóżek i wykorzystanych respiratorów. Od tych danych uzależniamy dalsze decyzje. Rozumiemy zmęczenie obostrzeniami, ale pamiętajmy, że na szali leży ludzkie życie. Ono jest najważniejsze – podkreśla ministerstwo zdrowia w wydanym komunikacie.

Obowiązujące zasady bezpieczeństwa do 18 kwietnia

Handel - ograniczenia

  • Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte.
  • Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:  

  • 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
  • 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.

Kult religijny – w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne – pozostają zamknięte

Żłobki i przedszkola – nadal są nieczynne. Wyjątkiem jest sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

Sport – działalność obiektów sportowych jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.

Edukacja – uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

Hotele – obiekty noclegowe pozostają zamknięte (z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy).

Kultura – wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

20
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-04-07 14:34:25
św. Patryk.: choćby za te otwarte kościoły należy się PiS-owi łomot, ***** ***
2021-04-07 15:45:44
mario172: Nie zesraj sie..skad Ty jestes!!??ciagle wszystko zle..nic nie pasuje Typowy polaczek!!nic nie zrobi a ciagle narzeka!!!pokaz na co Cie stac..wybory sie zblizaja..wystartuj!!!ta pseudo pandemia pokaze do czego to wszystko zmierza..wlasnie przez takich wszystko lykajacych intelektualistow tego swiata nie zobaczymy juz czasow jakie byly przed pandemia..nowy lad..
2021-04-07 16:21:47
Kankee: Co ty gadasz Mario,to nie wina Patryka ani nikogo kto stosuje się do zaleceń sanitarnych że pandemia szaleje...dzięki takim co się nie szczepią napewno nie będzie bezpieczeństwa epidemiologicznego i nie zapomnimy o maseczkach. nadal masz syndrom wyparcia że to tylko mocniejsza grypa? Jesteś tak przyzwyczajony do swego wygodnego życia że przecież żadna epidemia nie może przeszkodzić ci w celebrowaniu życia. Niby jesteś wierzący więc powinieneś wiedzieć że czasy ostateczne i tak nastąpią, niczemu nie zapobiegniemy , niczego nie opóźnimy i nie przyspieszymy.Pytanie tylko po której jesteś stronie .
2021-04-07 16:25:12
ktoś: Nie jednymu sie zemrze niż tych czasów doczeko.
2021-04-07 18:12:49
koszor: Będziemy tak ludzi ubijać, aż padnie cała gospodarka. Ale jesteśmy gotowi do takich poświęceń. Potem zadłużymy was na wieczność, a my dalej będziemy bawić się w bogów.
2021-04-07 18:57:53
miriam11: Garstka będzie bogami a reszta niewolnikami do tego to zmierza.
2021-04-07 19:12:41
św. Patryk.: będzie inaczej, podział na normalnych i płaskoziemców się już wyraźnie zarysował
2021-04-07 20:50:57
wyśmienity cwaniaczek: ANTY szcze , , zombiaki ,płasoziemcy .........................DO PIACHU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PRZESZKADZACIE NAM W POWROCIE DO NORMALNOŚCI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2021-04-07 21:51:41
Pogromca pogromców i cwaniaczków: A było to tak. Któregoś roku wyszedł w końcu ze swojego zaścianka saletra vel św.patryk+wszystkie jego wcielenia i spotkał innych ludzi. Temu lepiej się żyje, tamtemu też, tamten lepiej zarabia, nikt nie chce powrotu poprzedniej złodziejskiej kipy. O rodzinach w końcu ktoś pomyślał, o emerytach też. A jemu się wydawało że jak będzie samolubem, zgorzkniałym i zawistnym to lepiej na tym wyjdzie. Tak się wkurzył okropnie i żeby skołatane nerwy uspokoić poszedł nad rzekę ryby łowić. Po chwili złowił złotą rybkę. Ta mówi puść mnie a spełnię twoje życzenie. Saletra na to chcę żeby tu nigdy nic się nie udawało, żeby każde plany się usrały, żeby wokół byli sami debile. I chcę żeby zawsze było brudno i zawsze śmierdziało. Rybka doskonale zrozumiała jego życzenie i spełniła mu co chciał z tym że w jego własnej chałupie w łogrodzonej. Teraz obrzypoł siedzi tylko przed komputerem i wymyśla jak tu trollować i hejtować
2021-04-08 14:28:26
jasper: Trolowym pisiorom w komentarzach brakuje juz argumentow i jada ogolnym blablaniem. Dobry znak !
2021-04-08 20:45:28
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Wam jak brakuje argumentów to tylko obrażać potraficie i pomawiać. Miejsca by tu brakło gdybym miał cytować wasze chamskie wpisy ziejące mową nienawiści. Nie wspomnę już o całej tej wydmuszkowej propagandzie i fake newsach rodem z sokuzburaka. Jak czas pokazuje zawsze dostajecie tym samym własnym kijem. I to jest bardzo dobry znak!
2021-04-08 20:52:18
jasper: Ppic na wode jak sie tak nudzisz i szukasz zaczepki to lepiej zajmij sie np. takim tematem ( zeby dzieci w polskim kosciele czuly sie bezpiecznie !) - „ Ksiądz molestował dzieci i żyje spokojnie w domu emeryta. Biskup wiedział ! https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/pedofilia-sprawa-ks-stanislawa-p-jak-zareagowal-biskup-wiktor-skworc/2ghmrj0 Moze podyskutujesz z biskupami dlaczego ukrywaja przestepcow w swoich szeregach ?
2021-04-08 20:52:18
jasper: Ppic na wode jak sie tak nudzisz i szukasz zaczepki to lepiej zajmij sie np. takim tematem ( zeby dzieci w polskim kosciele czuly sie bezpiecznie !) - „ Ksiądz molestował dzieci i żyje spokojnie w domu emeryta. Biskup wiedział ! https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/pedofilia-sprawa-ks-stanislawa-p-jak-zareagowal-biskup-wiktor-skworc/2ghmrj0 Moze podyskutujesz z biskupami dlaczego ukrywaja przestepcow w swoich szeregach ?
2021-04-08 21:17:26
Pogromca pogromców i cwaniaczków: jaspermo są od tego odpowiednie instytucje. Jak to sobie zresztą wyobrażasz że mam się tym zająć co? Już ci nawet kiedyś pisałem że kk nie mój kościół.
2021-04-08 21:20:43
Pogromca pogromców i cwaniaczków: I jakbyś miał jakieś wątpliwości to jestem tego samego zdania w sprawie pedofilii że sprawca jak i ukrywający powinni ponieść konsekwencje
2021-04-08 22:51:08
jasper: Odpowiednie instytucje do walki z pedofilia w KK ?! Nie rozsmieszaj mnie ppic na wode, bo dostane zajadow. PiS doszedl do wladzy obiecujac walke z „ukladem” i naprawe panstwa. Po czym przeksztalcil Polske w twor przypominajacy wschodnie satrapie, w ktorych rzadzaca kasta jest ponad prawem, a caly aparat panstwowy sluzy bogaceniu sie tej kasty i utrzymywaniu u wladzy. Polski Zwierzyniec ma sie dobrze. Ten orwellowski - wysiada !
2021-04-09 12:32:43
Pogromca pogromców i cwaniaczków: dobra dobra jaspermo. Akurat obecna władza usuwa ze swoich szeregów tych co się upaprali w przeciwieństwie do PO która była gotowa bronić swoich do ostatniej kropli krwi. Po czasie okazuje się że wszystkie wasze fake newsy są tyko wydmuszką i nieprawdą. Ty pewnie chciałbyś powrotu złodziejskiej ekipy, powrotu do haseł "piniendzy nie ma i nie bendzie, " zaciskania pasa, wyprzedaży majątku i wysokich sbeckich emeryturek.
2021-04-09 14:11:12
jasper: Kaligula mial konia, wiec bylo wesolo. Szary posel zwany prezesem ma Dude, wiec jest glosno i durnowato a nawet bardziej, bo ten kon mowi, a co gorsza chrumka czasem, bo wydaje mu sie, ze jest niezalezny. Panstwo z tektury dzieki PiS - obecnej PZPR Polskiej Zjednoczonej Prawicy Rzeczpospolitej.
2021-04-09 21:19:48
św. Patryk.: zakamuflowana opcja nieheteronormatywna z wiadrem na głowie, pisiacka ofiara zamachu smoleńskiego i spadkobierca dziedzictwa UB i SB w jednym, bełkoce w nerwowej ekstazie - tak trzymać, jest szansa na nagłą a niespodziewaną
2021-04-10 21:49:23
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Oj zawistniku saletra i po co ci to? Co ci da to opluwanie? Wszyscy widzą jak się poniżasz, jak nerwicy dostajesz a i tak nic nie osiągniesz. Za każdym razem tak samo ujadałeś a potem musiałeś ogon podkulić.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: