Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Obława na włamywacza

Policjanci z bielska zatrzymali trzy osoby podejrzane o włamanie do domu na terenie powiatu cieszyńskiego, gdzie splądrowali mieszkanie i skradli auto. Straty oszacowano na 100 tysięcy złotych Informację o tym, że na terenie bielskiej Wapienicy w jednym z magazynów może znajdować się skradziony na terenie powiatu cieszyńskiego osobowy Volkswagen Golf VII, policjanci otrzymali w poniedziałkowy (19.07) wieczór.

Na teren magazynu udali się kryminalni wraz ze wsparciem. - Na miejscu stróże prawa ujawnili skradziony w nocy z 16 na 17 lipca samochód oraz kompletnie zaskoczonych dwóch mężczyzn; 38-latka z Bielska-Białej, 28-letniego mieszkańca powiatu cieszyńskiego oraz 29-letnią bielszczankę. W toku przeszukania magazynów mundurowi poza skradzionym volkswagenem ujawnili jeszcze wyposażenie mieszkania pochodzące z włamania na terenie powiatu cieszyńskiego – informuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Odzyskane mienie zostało zabezpieczone, a pojazd wrócił do właścicielki . - Podejrzewana o popełnienie przestępstwa trójka do policyjnej izby zatrzymań – dodaje Pawlik.

Zatrzymanych przekazano stróżom prawa z Komisariatu Policji w Skoczowie, na którego terenie doszło do przestępstwa. - Śledczy ze skoczowskiego komisariatu przeprowadzili dochodzenie, w którego toku ustalili udział poszczególnych osób w zdarzeniu i przedstawili zarzut kradzieży z włamaniem 38-letniemu bielszczaninowi – relacjonuje asp Pawlik.

Za przestępstwo może trafić za kraty nawet na 10 lat.
Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-07-21 12:23:46
arcybiskup: I takie rzeczy chcę o policji czytać, brawo panowie.
2021-07-21 13:00:13
 Pogromca pogromców i cwaniaczków: Z policją jak teraz jest każdy wie , niektóre nieruchomości jak wiemy są pod jej specjalnym nadzorem, a inne tak jak zawsze czyli kicha - nawet statystyki potrafią fałszować, więc zanim pochwalimy poczekajmy co na mieście nam powiedzą na ten temat.
2021-07-21 17:48:00
robespierre: Do parających się prowokacjami wymierzonymi w policję. Pojęcie suweren odnosi się do podmiotu, który swobodnie kształtuje prawo, określa zasady tego prawa, ma posłuch, autorytet i powszechne uznanie. Jest to zakres tak nazywanej władzy zwierzchniej. W przypadku państw demokratycznych suweren jest podmiotem zbiorowym, obejmuje ogół obywateli, którzy w Konstytucji są zamiennie określani jako naród (w sensie prawnym). Naród (suweren) sprawuje władzę bezpośrednio, co jest najbardziej wymownie realizowane np. w formie referendum, czy w ramach jednostek pomocniczych gminy. Bezpośrednie sprawowanie władzy przez naród (suwerena) nie jest w opozycji do przedstawicielstwa. Przedstawiciele narodu (suwerena) działają na podstawie otrzymanego mandatu do reprezentowania narodu i ich uprawnienia wynikają z woli tegoż narodu. To samo tyczy się powołanych do funkcjonowania państwa instytucji, takich jak np. policja. Jest niedopuszczalne, aby ktoś jako osoba uważał się za indywidualnego suwerena i swą indywidualną wolę próbował narzucać innym – tego rodzaju rozumowanie wypacza istotę tego pojęcia w ramach demokratycznego państwa prawa. Narzucanie swojej indywidualnej woli innym, także pod pozorem uważania się za suwerena, przy stosowaniu przemocy jest zwyczajnym terrorem.
2021-07-21 17:51:47
robespierre: Do parających się prowokacjami wymierzonymi w policję. Funkcjonariusze policji są od realizowania powierzonych im zadań i kompetencji, np. pilnowania porządku, łapania przestępców, czy stwarzania warunków umożliwiających swobodne wyrażenie poglądów (swobodne nie jest tożsame z brakiem ograniczeń) etc. Praca w policji to służba, policjantem (policjantką) nie przestaje się być po zdjęciu munduru. To nie oznacza, iż uprawnienia obywatelskie wobec policji mogą być nadużywane (w znaczeniu, że stosowane z wypaczeniem ich istoty), nawet jeżeli jest to dopuszczalne przez prawo – mam tu na myśli np. upublicznianie wizerunków funkcjonariuszy wraz z ich danymi poufnymi (każdy ma prawo do prywatności). To podejmowane przez funkcjonariuszy czynności (ich jakość), a nie ich osoby, powinny być przedmiotem zainteresowania opinii publicznej. Funkcjonariusz policji nie jest specjalistą z każdej dziedziny, ma skupiać się na swoich obowiązkach i z tego powinien być rozliczany. Per analogiam konstytucjonalista nie musi w równie dogłębny sposób opanować pozostałe dziedziny prawa. Niedopuszczalne jest egzaminowanie funkcjonariuszy przez różne osobliwości, uważające się za indywidualnego suwerena, które najczęściej same nie są świadome istoty poruszanych przez samych siebie spraw.
2021-07-21 20:36:22
: donuś obrazek ci ukradli
2021-07-22 08:15:15
doler: Nie ma czym się chwalić. Ktoś im podał adres i go zatrzymali... zdumiewające. Z przykładów wziętych z mojego otoczenia gdzie dochodziło do kradzieży aut czy rabunku mieszkań, policja wykazała się zerową skutecznością. Otwarli sprawę, by ją właściwie zamknąć.
2021-07-22 22:07:12
Pogromca pogromców i cwaniaczków: A jaką skutecznością na polu prowokacji może poszczycić się dymbowiecka dojlicja? https://www.youtube.com/watch?v=IgWeOi8vtsI
2021-07-23 22:36:39
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Konto o takiej samej nazwie ale ze SPACJĄ i moim starym awatarem templariusza to podrobione konto trolla. Koleś srandek został poinformowany o nieuchronności pociągnięcia do odpowiedzialności finansowej w razie kradzieży prywatnych zdjęć. Opublikowanie mojego zdjęcia w jego awatarze oznacza akceptację zapłaty praw autorskich w wysokości 500 zł. Bo tak zawiści 500+ na dzieci.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: