Obchody Święta Niepodległości w regionie
We wszystkich uroczystościach wzięli udział mieszkańcy oraz liczne delegacje oraz poczty sztandarowe. W skoczowskich obchodach Święta Niepodległości każdy z uczestników otrzymał biało-czerwoną chorągiew oraz tekst hymnu narodowego, który w całości odśpiewano na skoczowskim Rynku.
Trudną drogę Polski po niepodległość i historyczne wydarzenia mające miejsce w Skoczowie w 1918 roku przypomniał Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury „Integrator” Robert Orawski.
Uczestnicy złożyli kwiaty pod „Pomnikiem Poległym za Polskość Śląska” oraz odbyło się nabożeństwo ekumeniczne, które zostało odprawione w Kościele pw. śś. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie.
- Wykonano również wspólną fotografię na wzór tej powstałej w 1918 roku podczas wiecu na skoczowskim Rynku. 3 listopada 1918 roku Jerzy Macura i dr Marian Schenker zwołali na skoczowskim rynku wiec, podczas którego powołano Komitet Obywatelski, który miał czuwać nad wcieleniem w życie rozporządzeń Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego. Komitet ten miał też zwalczać wpływy skoczowskich kożdoniowców. – informuje Dorota Kochman z Biura Promocji i Informacji ARTadres
(red)
Fotoreportaże z obchodów Święta Niepodległości w regionie zobaczyć można w dziale FOTOREPORTAŻE
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.