Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

O Ukrainie w Wiśle

Prezydenci Ukrainy, Słowacji i Polski spotkają się w Zameczku Prezydenckim w Wiśle na Zadnim Groniu. Głównym tematem rozmów ma być szczyt Ukraina-Unia Europejska.

Prezydenci Polski, Ukrainy i Słowacji - Bronisław Komorowski, Wiktor Janukowycz i Ivan Gaszparovicz - spotkają się w prezydenckiej rezydencji w Wiśle na Zadnim Groniu.


- 21 lutego w rezydencji w Wiśle spotkają się prezydenci: Komorowski, Janukowycz i Gaszparovicz. Poprzedzi je dwustronne spotkanie prezydentów Polski i Ukrainy 20 lutego - poinformował Polską Agencję Prasową prezydencki minister Jaromir Sokołowski.


Prezydenci mają rozmawiać o przygotowaniach do szczytu Ukraina-UE, który odbędzie się  25 lutego w Brukseli. Prezydenci mają podjąć temat gotowości Ukrainy do spełnienia warunków podpisania umowy stowarzyszeniowej Ukraina-Unia podczas szczytu Partnerstwa Wschodniego, który odbędzie się w Wilnie w listopadzie. Jak już wcześniej poinformował prezydent Janukowycz - Ukraina pracuje nad usunięciem przeszkód na drodze do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE w listopadzie.

Na 25 lutego w Brukseli zaplanowano szczyt Ukraina-UE. UE gotowa jest podpisać z Kijowem umowę stowarzyszeniową na listopadowym szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie, jednak pod warunkiem wprowadzenia na Ukrainie zmian, które zbliżą ją do standardów unijnych.


KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: